MŚ w Krakowie: Ukraina urwała punkt Włochom (relacja)
  Dodano 10 lat temu   Skomentuj
Reprezentacja Włoch po dogrywce pokonała Ukrainę 2:1. Mecz obfitował w sporą liczbę kar, a pierwszoplanowe role odegrali bramkarze obu ekip.

W pierwszej tercji mieliśmy wymianę ciosów. Już w 3 minucie Diego Costner uderzył na bramkę Eduarda Zacharczenki, jednak ten nie dał się pokonać. W 6 minucie role się odwróciły i szczęścia próbował Sergiej Warlamov, lecz włoski bramkarz - Andreas Bernard uchronił swój zespół przed stratą gola. W końcówce spotkania to Włosi przejęli inicjatywę, jednak dobrze zorganizowana obrona naszych wschodnich sąsiadów nie pozwoliła im na oddanie strzału.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się w drugiej odsłonie gry. W 24 minucie Ukraina otrzymała karę techniczną za nadmierną ilość zawodników w grze. Chwilę później grający w przewadze Włosi objęli prowadzenie, a autorem gola był Brian Ihnacak. Dwie minuty później dobrze znany polskim kibicom Artem Bondarev idealnie obsłużył Viktora Zacharova, a ten ładnym strzałem pod poprzeczkę wyrównał stan gry. W 31 minucie za grę wysoko uniesionym kijem, aż cztery karne minuty otrzymał Warlamov, jednak Włosi nie potrafili wykorzystać przewagi. Końcówka tercji to spora liczba kar dla zawodników obu drużyn.

Na początku trzeciej tercji inicjatywa należała do reprezentacji Włoch, którzy zasypali gradem strzałów ukraińską bramkę, jednak Zacharczenko nie dał się pokonać. W 9 minucie na bramkę Italii uderzali z bliska Roman Blahy oraz Andrij Michnov, lecz na posterunku czuwał dobrze spisujący się tego dnia Bernard. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i pierwszy raz na tych mistrzostwach mieliśmy dogrywkę.

15 sekund po rozpoczęciu dogrywki, Marco Insam uderzyłna bramkę, krążek minął linie bramkową, jednak obrońca Ukraińcy momentalnie go wybili. Sędziowie sprawdzili zapis wideo i uznali gola. Tym samym reprezentacja Włoch odnosi swoje drugie zwycięstwo, co automatycznie komplikuje kwestię awansu reprezentacji Polski.

Włochy – Ukraina 1:1 (0:0, 1:1, 0:0,

1:0 24:26 Ihnacak PP1 (Marchetti, Insam)

1:1 26:25 Zachkarov (Bondaryev, Pobyedonostev)

2:1 60:16 Insam (Egger, Bernard)

Kary: 12- 12

Włochy: Bernard (Traugust n/g) – Gander, Hofer, Bernard, Ramoser, Helfer – Sullivan, Insam, Ihnacak, di Cassmiro, Marchetti – Frigo, Zanatta M., Morini, Egger, Kostner – Trivellato, Zanatta L., Felicetti, Andergassen, Frei, trener: Mair

Ukraina: Zakharchenko ( Napnenko n/g) – Navarenko, Ryabenko, Mikhnov, Gnidenko, Blagy – Aleksyuk, Nimenko, Varlamov, Pobyedonostev, Donika – Ladygin, Kugut, Zakharov, Lyalka, Bondaryev – Gavryk, Skrypets, Zabludovsky, Petrangovsky, Kuzmik, trener: Godynyuk

Sędziowali: Anson (Łotwa), Wegand (Szwajcaria) – Golyak (Białoruś), Moszczyński (Polska)