ISBHF: Pierwszy i drugi dzień Mistrzostw Świata w Street Hokeju
  Dodano 10 lat temu   Skomentuj
W dniach 19-28 czerwca w szwajcarskim Zug zostaną rozegrane 11. Mistrzostwa Świata w Street Hokeju. Równocześnie rozgrywane są Mistrzostwa najwyższej klasy "A", niższej "B" oraz Mistrzostwa Świata Kobiet. Główną areną zmagań jest Bossard Arena - lodowisko EV Zug, drużyny występującej na co dzień w lidze NLA.

Pierwszego dnia zostało rozegrane tylko jedno spotkanie.

Mecz otwarcia należał w całości do szwajcarów, którzy po nie ustępujących atakach pokonali Bermudy 1:0. Jedyna bramka padał w przewadze w 43min, autorem został Henzi pokonując strzałem z ostrego konta, na krótki słupek rewelacyjnie spisującego się bramkarza MacPhee. Goście zostali całkowicie zdominowani jednak ich gra nie ograniczała się wyłącznie do odpierania ataków gospodarzy. Każda kontra stwarzała realne szanse na zdobycie bramki.

Drugiego dnia widzowie mogli obejrzeć aż 7 potyczek (3 grupy "A", 4 grupy "B").

Najciekawiej zapowiadała się rywalizacja pomiędzy USA, a Słowacją.

Mecz od samego początku zapowiadał się bardzo ciekawie, akcja przenosiła się na zmianę pod każdą z bramek, gra była szybka, dynamiczna oraz nie brakowało starć fizycznych. Pierwszego gola zdobyli Amerykanie już w 3minucie podczas gry w przewadze. Schlegel nie dał żadnych szans pokonując Petrika strzałem z prawego bulika. Do wyrównania 4min później doprowadził Bujdak "dobijając" strzał Slovaka z najbliższej odległości. Początek drugiej tercji to chwilowy przestój obu drużyn. Jankesi w 5min nie wykorzystali karnego, jednak to oni zdobyli jedyną bramkę. Podczas gry w przewadze zamknęli Słowaków w ich tercji obronnej. Po wymianie kilku podań Schlegel zdecydował się zagrać wzdłuż bramki do Ruiza, który bezlitośnie wykorzystał błąd w kryciu. Ostatni odsłona to bardzo dynamicznie zmieniająca się sytuacja po obu stronach boiska. Słowacy na początku, w odstępie zaledwie 50sekund wyszli na prowadzenie. Do wyrównania doprowadził Martinusik , kolejną bramkę zdobył Teplicky. Na odpowiedź graczy z USA nie trzeba było długo czekać. W 35minucie Schlegel dał popis swoich możliwości, kolejne podanie wzdłuż linii bramkowej, i precyzyjny strzał w prawy górny róg. Końcowy wynik ustalił Colcord, który poprawił strzał  Schlegela. Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla Amerykanów. Wszystkie gole zdobyte przez USA padł podczas przewag.