ISBHF: Czwarty dzień Mistrzostw Świata w Street Hokeju
  Dodano 10 lat temu   Skomentuj
W poniedziałek do gry o mistrzostwo przystąpiły reprezentację kobiet. Podobnie jak w przypadków rywalizacji Panów Kanadyjki są faworytkami do sięgnięcia pod Mistrzowski tytuł. Udowodniło to pokonując 10:0 reprezentantki Wielkiej Brytanii na otwarcie turnieju.

Gospodarze turnieju wraz z Czechami stworzyli wspaniałe widowisko przy głośnym dopingu. Już od samego początku mecz toczył się w szybkim tempie. Pierwsza tercja należała do naszych południowych sąsiadów, wygrali ją 2:1 bo bramkach Kruczka oraz Wróbla. Na minutę przed końcem tercji, Helweci zdołali zmniejszyć dystans do rywali. Piekielnie mocnym strzałem w sam środek bramki, z za niebieskiej linii popisał się Stucki. Druga odsłona to szereg błędów popełnianych przez Czechów. Szwajcarzy doprowadzili do remisu po niemal identycznym strzale jak przy pierwszym golu. Ostatnia odsłona przyniosła wiele emocji po obu tronach boiska. Jednak ostatecznie zwycięsko ze spotkania wyszli Czesi dzięki bramce Benedikta, który obiegł bramkę rywali i na raty pokonał Melligera.