ISBHF: czwarty i piąty dzień Mistrzostw Świata w Street Hokeju
  Dodano 10 lat temu   Skomentuj
Czwarty oraz piąty dzień Mistrzostw upłynął bez większych niespodzianek. Zarówno u Pań jak i u Panów rywalizacja przebiegła pod dyktando faworytów. Jedyną niespodziankę sprawili Grecy pokonując najlepszą drużynę w historii Mistrzostw – Kanadę.

Kanadyjczycy po przegranej 3:4 z Grekami chcieli udowodnić, że wynik był tylko przypadkiem. Mecz przeciwko Czechom rozpoczął się dla nich nie najlepiej. Czesi od samego początku postawili wysoko poprzeczkę. Atakowali bez ustanku, kanadyjscy gracze przez pierwszą tercję odpowiadali sporadycznymi kontrami. W drugiej tercji zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia zaczęli coraz śmielej atakować bramkę rywali. W ostatniej odsłonie meczu sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie. Pomimo wielu groźnych akcji po obu stronach lodowiska, żadnej z drużyn nie udał się rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść. Taki wynik w dużej mierze wynikł ze świetnej postawy obu bramkarzy, Jirotka (Czechy) oraz Beauchamp (Kanad).