PHL: KS Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 2:4
  Dodano 9 lat temu   Skomentuj
JKH GKS Jastrzębie dzięki golom Michala Plichty, Tomasza Pastryka oraz dwóm trafieniom Mateusza Danieluka, pokonał Unię Oświęcim. Mecz zakończył się wynikiem 2:4.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla drużyny prowadzonej przez Roberta Kalabera. JKH już w 5 minucie zdobyło swoją pierwszą bramkę za sprawą Michala Plichty, który wykorzystał świetne dogranie Juraja Petro. Trzy minuty później mogło być już 0:2, ale sędziowie po analizie wideo nie uznał bramki strzelonej przez Leszka Laszkiewicza. W 11 minucie do wyrównania doprowadził Jan Danecek, który po podaniu Marka Modrzejewskiego zza bramki, strzelił gola z bliskiej odległości. Pierwsza tercja zakończyła się jednak zwycięsko dla jastrzębian. W 18 minucie Mateusz Danieluk z łatwością pokonał Michala Fikrta i daj swojej drużynie prowadzenie.

W drugiej tercji grę zdominował chaos. Problemy z jego opanowanie mieli sędziowie, którzy potrzebowali chwili czasu, żeby opanować sytuację. Hokeiści obu stron mieli kilka sytuacji jednak nikomu nie udało się wpakować krążka do bramki. W 32 minucie tafle opuścił zwijający się z bólu Vladimir Lukacik, który w asyście klubowego lekarza udał się do szatni.

Początek trzeciej tercji przyniósł wyrównanie oświęcimian. Unici wykorzystali grę w przewadze, a trafienie zaliczył Mateusz Adamus, który silnym strzałem pokonał Davida Zabolotnego. W 55 minucie fenomenalnym strzałem popisał się Tomasz Pastryk. Krążek uderzony przez obrońcę jastrzębian poszybował w okienko bramki bronionej przez Michala Fikrta i zatrzepotał w siatce. W końcówce meczu Josef Dobos zdecydował się na zdjęcie bramkarza. Przyniosło to jednak więcej szkody niż pożytku, bo na 50 sekund przed końcem krązek przejęli jastrzębianie i Mateusz Danieluk skierował go do pustej bramki.

KS Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
Bramki:
0:1 - Michal PLICHTA - Juraj PETRO - Tomas SEMRAD (04:48)
1:1 - Jan DANECEK - Marek MODRZEJEWSKI - Sebastian KOWALÓWKA (10:22)
1:2 - Mateusz DANIELUK - Juraj PETRO - Jakub SCHEJBAL (17:51)
2:2 - Mateusz ADAMUS - Radim HAAS - Maciej SZEWCZYK (45:44)
2:3 - Tomasz PASTRYK - Jakub SCHEJBAL - Mateusz DANIELUK (54:22)
2:4 - Mateusz DANIELUK - Tomasz PASTRYK - Tomasz KULAS (59:10)

KS Unia Oświęcim: Michal FIKRT, Przemysław WITEK(n/g) - Lubomir VOSATKO, Peter BEZUSKA, Sebastian KOWALÓWKA, Jan DANECEK (2), Artur BUDZOWSKI - Jerzy GABRYŚ, Marek MODRZEJEWSKI (4), Maciej SZEWCZYK (2), Radim HAAS, Mateusz ADAMUS - Lukas POPELA, Jakub NOWOTARSKI, Kamil PASZEK, Dariusz WANAT (2), MALICKI Patryk - Mateusz GĘBCZYK, Paweł FIEDOR, Damian PIOTROWICZ, Wojciech KOCZY, Wojciech WOJTAROWICZ (2)

JKH GKS Jastrzębie: David ZABOLOTNY, Kamil BERGGRUEN(n/g) - Kamil GÓRNY, Vladimir LUKACIK, Leszek LASZKIEWICZ, Łukasz NALEWAJKA, Tomasz KULAS - Tomas SEMRAD, Martin JANACEK (2), Mateusz DANIELUK, Juraj PETRO (2), Michal PLICHTA (2) - Jakub GIMIŃSKI (2), Tomasz PASTRYK (2), Radosław NALEWAJKA (2), Jakub SCHEJBAL (2), Kamil ŚWIERSKI - Krzysztof DUDKIEWICZ, Tobiasz BIGOS, Patryk MATUSIK, Michał SZCZUREK, Jakub JAWORSKI

Strzały: 26-38
Kary: 12-14
Widzów: 1000
Sędziowali: Kryś Sebastian - ----------- - Szachniewicz Sławomir - Moszczyński Wojciech

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie. Ponadto zachęcamy do wybierania zawodnika meczu w obu drużynach oraz oceny pracy sędziego i atrakcyjności widowiska.