PHL: Hat-trick Breault'a - Naprzód Janów Katowice - Ciarko PBS Bank STS Sanok 4:9
  Dodano 9 lat temu   Skomentuj
Wysokim zwycięstwem Ciarko PBS Bank STS Sanok zakończyło się spotkanie w Janowie, gdzie rywalem czwartego zespołu poprzedniego sezonu był miejscowy Naprzód. Decydująca dla losów meczu okazała się druga tercja.
Pierwsza tercja nie zapowiadała takiego wyniku, gdyż to janowianie wyszli w niej na prowadzenie po pierwszym trafieniu tego dnia Adriana Parzyszka. Dwie minuty później wyrównał Benjamin Breault. Kanadyjczyk zdobył łącznie w całym spotkaniu 3 bramki, za każdym razem trafiając z nadgarstka z dystansu około połowy tercji.

Druga odsłona do pewnego momentu również była bardzo wyrównana. Na prowadzenie wyszli tym razem goście, lecz na trafienie odpowiedział Parzyszek. Remisowy wynik utrzymywał się jeszcze na nieco ponad pięć minut przed końcem tej części gry. Wtedy to otworzył się worek z bramkami i hokeiści sanoccy zdobyli aż cztery bramki w ciągu pięciu minut.

W trzeciej tercji janowianie chcieli spróbować dogonić rywala, lecz ten nie pozwolił się do siebie nawet trochę zbliżyć i pewnie kontrolując wynik spotkania Ciarko PBS Bank STS Sanok wygrał ostatecznie pojedynek na Nikiszowcu 9:4.

Naprzód Janów Katowice - Ciarko PBS Bank STS Sanok 4:9 (1:1, 1:5, 2:3)
Bramki:
1:0 - Adrian PARZYSZEK - Michał GRYC - Adam RAJSKI (11:19)
1:1 - Benjamin BREAULT (13:11)
1:2 - Travis OUELLETE - Toni Ilmari DAHLMAN (23:32)
2:2 - Adrian PARZYSZEK - Michał GRYC - Patrik VRANA (28:34)
2:3 - Robert KOSTECKI - Samuel ROBERTS (34:42)
2:4 - Benjamin BREAULT - Michael DANTON (36:27)
2:5 - Marcin BIAŁY - Travis OUELLETE (37:39)
2:6 - Marcin BIAŁY - Quinn SPROULE - Robert KOSTECKI (39:53)
2:7 - Marek STRZYŻOWSKI - Toni Ilmari DAHLMAN - Travis OUELLETE (42:14)
3:7 - Wojciech STACHURA (46:12)
3:8 - Michael DANTON - Samuel ROBERTS (47:44)
3:9 - Benjamin BREAULT - Joni TUOMINEN (51:22)
4:9 - Marek POHL - Marek KOSAKOWSKI (58:47)

Naprzód Janów Katowice: Michał ELŻBIECIAK, Szymon NIEMCZYK(n/g) - Adrian KURZ (16), Łukasz ELŻBIECIAK, Michał GRYC, Adrian PARZYSZEK, Aleksandr MICHEGONOK (10) - Patrik VRANA (2), Marek KOSAKOWSKI, Rafał BIBRZYCKI, Marek POHL, Marek HOLY - Konrad LACHETA (4), Igor SARNA, Łukasz SĘKOWSKI, Mariusz JAKUBIK (2), Wojciech STACHURA - Tomasz RASIKOŃ (2), Radim VRANA, Jakub PIPER (4), Mateusz PODSIEDLIK, Adam RAJSKI

Ciarko PBS Bank STS Sanok: Mateusz SKRABALAK(n/g), Jakub CECH - Samuel ROBERTS (2), Quinn SPROULE, Travis OUELLETE (4), Toni Ilmari DAHLMAN, Marek STRZYŻOWSKI (12) - Bogusław RĄPAŁA, Joni TUOMINEN (2), Nathan SLIWINSKI, Michael DANTON (2), Benjamin BREAULT (2) - Kamil OLEARCZYK, Robert KOSTECKI, Mateusz WILUSZ, Marcin BIAŁY - Piotr NAPARŁO (2), Maciej BIELEC

Strzały: 24-39
Kary: 40-30
Widzów: 300
Sędziowali: Kępa Przemysław - Długi Robert - Niżnik Mateusz

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie. Ponadto zachęcamy do wybierania zawodnika meczu w obu drużynach oraz oceny pracy sędziego i atrakcyjności widowiska.