PHL: Kolejna wygrana Szarotek - TatrySki Podhale Nowy Targ - Orlik Opole 5:3
  Dodano 9 lat temu   Skomentuj
Podhale Nowy Targ wygrało swój dziewiąty mecz z rzędu. Po bardzo emocjonującym meczu nowotarżanie pokonali drużynę z Opola 5:3. Przed przerwą w rozgrywkach ligowych znajduje się na pozycji wicelidera tabeli Polskiej Hokej Ligi.
Jako pierwsi bramkę zdobyli żołto-niebiescy. Po dośrodkowaniu Michaela Cichego, Ondreja Raszkę pokonał w 4. minucie Branislav Fabry. "Szarotki" wyrównały w 17. minucie. W drugiej tercji Podhale mocno przycisnęło, czego efektem w 27. minucie była bramka na 2:1. W 39. minucie Orlik Opole wykorzystał grę w przewadze i wyrównał na 2:2.

Po 7. minutach gry na prowadzenie znów wyszli gospodarze. Dariusz Gruszka zdobył swoją 11 bramkę w sezonie. W 55. minucie podanie Michalskiego wykorzystał Bartłomiej Neupauper. Na 2 minuty przed końcem meczu kontaktową bramkę dla Orlika, po błędzie obrony nowotarżan, zdobył Alex Szczechura. Podopieczni Jacka Szopinskiego wycofali bramkarza i po 5 sekundach gry do pustej bramki strzelił Patryk Wronka. Po tym zwycięstwie Podhale Nowy Targ utrzymało pozycję wicelidera i zapewniło sobie grę w Pucharze Polski

TatrySki Podhale Nowy Targ - Orlik Opole 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Bramki:
0:1 - Branislav FABRY - Michael CICHY - Bartłomiej BYCHAWSKI (03:22)
1:1 - Jarmo JOKILA - Oskar JAŚKIEWICZ - Joni HAVERINEN (16:31)
2:1 - Joni HAVERINEN - Jarmo JOKILA - Jussi TAPIO (26:05)
2:2 - Alex SZCZECHURA - Michael CICHY - Mateusz SORDON (38:27)
3:2 - Dariusz GRUSZKA - Patryk WRONKA - Bartłomiej NEUPAUER (47:47)
4:2 - Bartłomiej NEUPAUER - Mateusz MICHALSKI - Filip WIELKIEWICZ (55:53)
4:3 - Alex SZCZECHURA - Michael CICHY - Dakota KLECHA (58:13)
5:3 - Patryk WRONKA - Jarosław RÓŻAŃSKI - Dariusz GRUSZKA (59:20)

TatrySki Podhale Nowy Targ: Ondrej RASZKA, Błażej KAPICA(n/g) - Joni HAVERINEN, Oskar JAŚKIEWICZ, Jussi TAPIO, Krzysztof ZAPAŁA, Jarmo JOKILA (2) - Damian TOMASIK, Volodymyr ALEKSYUK, Patryk WRONKA, Jarosław RÓŻAŃSKI, Dariusz GRUSZKA (2) - Sebastian ŁABUZ, Robert MRUGAŁA, Filip WIELKIEWICZ, Bartłomiej NEUPAUER (2), Mateusz MICHALSKI - Maciej SULKA (4), Mateusz WOJDYŁA, Konrad STYPUŁA, Daniel KAPICA, Dawid OLCHAWSKI

Orlik Opole: Frank SLUBOWSKI, Jarosław NOBIS(n/g) - Mateusz STOPIŃSKI, Łukasz SZNOTALA, Branislav FABRY, Sebastian SZYDŁO, Filip STOPIŃSKI (2) - Bartłomiej BYCHAWSKI (2), Mateusz SORDON, Dakota KLECHA, Michael CICHY (2), Alex SZCZECHURA - Michal KORENKO (2), Arkadiusz KOSTEK, Szymon MARZEC (4), Łukasz KORZENIOWSKI (2), Maciej ROMPKOWSKI - Mariusz ZWIERZ, Maciej GAWLIK

Strzały: 39-24
Kary: 10-14
Widzów: 1000
Sędziowali: Baca Michał - - - Hyliński Artur - Cudek Grzegorz

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie. Ponadto zachęcamy do wybierania zawodnika meczu w obu drużynach oraz oceny pracy sędziego i atrakcyjności widowiska.