PHL: GKS znów przegrywa! Zwycięskie JKH...JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4:3
  Dodano 9 lat temu   Skomentuj
Kolejnej porażki doznali świetnie spisujący się m. in w Pucharze Kontynentalnym mistrzowie Polski - GKS Tychy. Tym razem ich pogromcą zostało JKH GKS Jastrzębie, które zwyciężyło w dzisiejszym pojedynku po serii rzutów karnych.
Spotkanie można śmiało było nazwać hitem 28 kolejki. Do 58.minuty na tablicy widniał wynik 1:3 dla Mistrza Polski. Trener jastrzębian - Robert Kalaber na 2 minuty przed końcową syreną postanowił wycofać bramkarza i postawić wszystko na jedną kartę. Opłaciło się to gospodarzom i w ciągu 55 sekund doprowadzili do remisu. Wyrównującą bramkę zdobył Patrik Stantien, który mocnym strzałem zaskoczył Kosowskiego.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne okazały się rzuty karne. Po trzech seriach najazdów było 1:1. Czwartą serię po stronie tyszan rozpoczął Mikołaj Łopuski, jednak w pojedynku oko w oko z Davidem Zabolotnym nie zdołał umieścić krążka w bramce. Zwycięską bramkę dla JKH zdobył debiutant w tych barwach - Jakub Stasiewicz.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4:3k. (1:0, 0:2, 2:1)

Bramki:
1:0 - Michal PLICHTA - Tomas SEMRAD - Mateusz DANIELUK (13:44)
1:1 - Jarosław RZESZUTKO - Mikołaj ŁOPUSKI - Mateusz BRYK (34:03)
1:2 - Adam BAGIŃSKI - Jakub WITECKI - Radosław GALANT (36:03)
1:3 - Patryk KOGUT - Filip KOMORSKI - Michał KOTLORZ (54:12)
2:3 - Tomas SEMRAD - Kamil GÓRNY - Leszek LASZKIEWICZ (58:21)
3:3 - Patrik STANTIEN - Leszek LASZKIEWICZ - Richard BORDOWSKI (59:16)
4:3 - Jakub STASIEWICZ (65:00)

JKH GKS Jastrzębie: David ZABOLOTNY, Mate TOMLJENOWIĆ(n/g) - Kamil GÓRNY, Richard BORDOWSKI, Łukasz NALEWAJKA, Leszek LASZKIEWICZ, Michał SZCZUREK (4) - Tomas SEMRAD, Tomasz KULAS, Patrik STANTIEN, Jakub STASIEWICZ, Mateusz DANIELUK - Tobiasz BIGOS, Jakub GIMIŃSKI (2), Kamil ŚWIERSKI, Juraj PETRO, Michal PLICHTA (4) - Krzysztof DUDKIEWICZ, Radosław NALEWAJKA

GKS Tychy: Kamil KOSOWSKI, Stefan ZIGARDY(n/g) - Michael KOLARZ, Bartosz CIURA, Adam BAGIŃSKI, Radosław GALANT, Jakub WITECKI - Bartłomiej POCIECHA (25), Jaroslav HERTL, Marcin KOLUSZ, Kamil KALINOWSKI (25), Mikołaj ŁOPUSKI - Michał KOTLORZ, Mateusz BRYK, Patryk KOGUT, Filip KOMORSKI (2), Josef VITEK - Jarosław RZESZUTKO, Dawid MAJOCH

Strzały: 35-42
Kary: 10-52
Widzów: 800
Sędziowali: Zbigniew Wolas - --- - Artur Hyliński - Rafał Noworyta

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie. Ponadto zachęcamy do wybierania zawodnika meczu w obu drużynach oraz oceny pracy sędziego i atrakcyjności widowiska.