Finał Pucharu Polski w Nowym Targu
  Dodano 9 lat temu   Skomentuj
Finałowy turniej Pucharu Polski, z udziałem czterech najlepszych czterech drużyn po dwóch rundach sezonu zasadniczego, odbędzie się w dniach 29-30 grudnia w Nowym Targu.

W Miejskiej Hali Lodowej przy ul. Parkowej, która mieści ponad 3 tysiące kibiców, spotkania krakowian z jastrzębianami i nowotarżan z tyszanami oraz wielki finał oglądać będą mogli fani wszystkich drużyn. Monitoring, którego brakuje na meczach ligowych, zapewni Polska Hokej Liga przy współpracy z firmą zewnętrzną, która zestawi w hali kilkanaście przenośnych kamer. - Od początku planowaliśmy by Puchar Polski był wspaniałym eventem dla fanów hokeja z całego kraju. Przecież w tym czasie na Podhalu będą przebywać ludzie z różnych stron z racji okresu świątecznego. Liczymy na świetne widowisko - informuje Janusz Wierzbowski, sekretarz generalny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i prezes Polskiej Hokej Ligi. Sprzedaż biletów na to wydarzenie ruszy lada dzień.

Ostatni turniej finałowy Pucharu Polski w Nowym Targu został rozegrany w 2005 roku. Wtedy Podhale w finale przegrało z TKH Toruń. Aktualnym zdobywcą Pucharu Polski jest GKS Tychy. W zeszłym sezonie finały odbyły się w Krakowie na Arenie w której w kwietniu rozegrane zostały Mistrzostwa Świata dywizji 1a.