PHL: Zwycięstwo zapewnione w końcówce TMH Polonia Bytom - Nesta Mires Toruń 5:3
  Dodano 9 lat temu   Skomentuj
Wygraną Polonii Bytom z Nestą Mires Toruń 5:3 zakończył się mecz na lodowisku tych pierwszych. Faworytami starcia byli gospodarze, którzy dzięki zwycięstwu, przy porażce Orlika Opole mogli awansować na 7 miejsce w tabeli.
Po bezbramkowej pierwszej tercji wynik cały czas oscylował w okolicy remisu, ale w drugiej połowie meczu bytomianie utrzymywali raczej jednobramkową przewagę. Niecałe trzy minuty przed końcem wyrównał jednak Yauheni Kashtanov i na tablicy widniał wynik 3:3. Zanosiło się więc na dogrywkę, jednak Polonia zdołała zdobyć jeszcze dwie bramki i już po 40 sekundach od trafienia torunianina było 5:3. Goście nie zdążyli podnieść się po takim ciosie i hokeiści bytomscy wygrali, awansując na 7 miejsce w tabeli. W ćwierćfinale play-off zagrają więc z GKS -em Tychy.

TMH Polonia Bytom - Nesta Mires Toruń 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)
Bramki:
0:1 - Sergiej KUKUSHKIN - Krzysztof KANTOR - Łukasz PODSIADŁO (28:07)
1:1 - Martin PRZYGODZKI - Dmitri DEMYANYUK - Michał DZIAŁO (29:55)
2:1 - Tomasz KOZŁOWSKI - Błażej SALAMON - Matej CUNIK (34:36)
2:2 - Sergiej KUKUSHKIN - Yauhen ZHYLINSKI (40:31)
3:2 - Marcin SŁODCZYK - Tomasz KOZŁOWSKI - Łukasz KULIK (46:21)
3:3 - Yauheni KASHTANOV - Bartosz FRASZKO (57:19)
4:3 - Dmitri DEMYANYUK - Boris DROZD - Michał DZIAŁO (57:43)
5:3 - Sebastian KŁACZYŃSKI - Marcin FRĄCZEK (57:59)

TMH Polonia Bytom: Dominik KRAUS, Filip LANDSMAN - Matej CUNIK, Michał DZIAŁO, Dmitri DEMYANYUK, Boris DROZD, Martin PRZYGODZKI - Kriss LIPSBERGS, Filip UHEREK (2), Sebastian KŁACZYŃSKI, Marcin FRĄCZEK (2), Dawid TOMECKO (2) - Sebastian OWCZAREK (2), Łukasz KULIK, Tomasz KOZŁOWSKI (2), Marcin SŁODCZYK, Błażej SALAMON - Bartłomiej STĘPIEŃ, Dawid MAZUR, Piotr BAJON, Łukasz KRZEMIEŃ, KAROL WĄSIŃSKI

Nesta Mires Toruń: Michał PLASKIEWICZ, Krzysztof BOJANOWSKI - Yauhen ZHYLINSKI, Miłosz LIDTKE, Daniel MINGE, Sergiej KUKUSHKIN, Michał KALINOWSKI - Oskar LEHMANN, Krzysztof KANTOR (2), Juraj ROZNIK, Bartosz FRASZKO, Mariusz KUCHNICKI - Piotr HUZARSKI (2), Łukasz PODSIADŁO, Yauheni KASHTANOV (4), Jacek DZIĘGIEL, Jaroslav SARSOK - Bartosz SKÓLMOWSKI, Paweł HEYKA, Bartosz PIENIAK (2), Łukasz CHRZANOWSKI, Marcin WIŚNIEWSKI

Strzały: 0-0
Kary: 10-10
Widzów: 0
Sędziowali: - -

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie. Ponadto zachęcamy do wybierania zawodnika meczu w obu drużynach oraz oceny pracy sędziego i atrakcyjności widowiska.