Podsumowanie 27 kolejki PHL. W Jastrzębiu zgodnie z oczekiwaniami, chociaż pachniało niespodzianką.
  Dodano 8 lat temu   Skomentuj
Piątkowy wieczór zakończył 27 kolejkę PHL. Część wyników zgodnie z założeniem, ale nie wszędzie poszło tak łatwo jak zakładano. Przez dwie tercje dzielnie odpierali ataki hokeiści z Jastrzębia i dopiero w trzeciej odsłonie spotkania musieli uznać wyższość Tychów.

JKH GKS Jastrzębie vs GKS Tychy.

W meczu faworyta z ostatnią drużyną grupy silniejszej miło nie być niespodzianek, lecz ku zadowoleniu kibiców gospodarzy po dwóch tercjach na tablicy wyników cały czas było 0:0. Worek z bramkami otworzył się w trzeciej tercji i do bramki trafiali tylko tyszanie.

WYNIK KOŃCOWY - 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

TatrySki Podhale Nowy Targ vs PGE Orlik Opole

Od kilku meczy Podhale u siebie grało w kratkę, a Orlik na wyjeździe też nie zachwycał. Wniosek mógł być prosty - zacięty mecz od samego początku. Kibice zgromadzeni tego dnia na lodowisku w Nowym Targu obejrzeli ciekawe spotkanie, które zakończyło się pozytywnie dla "Szarotek".

WYNIK KOŃCOWY - 4:3k (0:0, 0:1, 2:1, d. 0:0, k. 1:0)

Tempish Polonia Bytom vs Comarch Cracovia

Polonia Bytom wyszarpuje wygraną w starciu z drużyną z Krakowa. Kibice gospodarzy szaleją z zachwytu, a trener "Pasów" zastanawia się jak to było możliwe. Serca do walki nikomu tu odmówić nie można, bo obydwie drużyny chciały tego zwycięstwa. Piątkowego wieczoru szczęście było po stronie gospodarzy, którzy po rzutach karnych ogrywają Cracovie.

WYNIK KOŃCOWY - 3:2 po rzutach karnych (0:0, 0:1, 2:1, d. 0:0, k. 1:0)

MH Automatyka Gdańsk vs Tauron GKS Katowice

Hokeiści z miasta nad Bałtykiem po raz kolejny muszą uznać wyższość przyjezdnych. Tym razem drużyną gości był team z Katowic, który nie raz udowodnił, że potrafią grać skuteczny hokej. Tercja pierwsza zakończyła się jedno bramkowym prowadzeniem GKSu Katowice. Druga odsłona już nieco lepsza, ale na jednego gola gdańszczan padły w odpowiedzi dwa celne trafienia. Gospodarze w trzeciej tercji próbowali gonić wynik, ale strzelenie dwóch bramek w 55' i 58' tego dnia to za mało.

WYNIK KOŃCOWY - 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

SMS U20 PZHL vs KS Unia Oświęcim

O meczach teamu SMS warto pisać tyle, że ambitnie podchodzą do meczy i starają się szybkością zaskoczyć nie raz wolniejszych rywali. Niestety brakuje im jeszcze doświadczenia, stąd suma bramek w meczach oscyluje w okolicach dwucyfrowych.

WYNIK KOŃCOWY - 2:13 (0:3, 0:4, 2:6)