MŚ U20: Wygrana po karnych. Reprezentacja zachwyca na turnieju w Budapeszcie.
  Dodano 8 lat temu   Skomentuj
Polska reprezentacja na turnieju w Budapeszcie wygrywa po karnych z najsłabszym teamem z Wielkiej Brytanii.

Polacy z początku przegrywali spotkanie, bo po pierwszej tercji na tablicy widniało 0:1 dla reprezentacji Wielkiej Brytanii po golu Billinga w 11'. W drugiej tercji dołożyli kolejną bramkę, ale chwilę później celnym strzałem bramkarza pokonał Alan Łyszczarczyk. Na 10 minut przed końcowym gwizdkiem bramkę wyrównującą na 2:2 strzela Gościński. Dogrywka nie dała rezultatu, dlatego o wyniku spotkania zadecydowały karne. Góra w tym elemencie okazali się Polacy.

To trzecie zwycięstwo naszej reprezentacji i jutro zagrają o godzinie 16:30 z Węgrami o awans do wyższej dywizji 1A. Należy dodać, iż jutrzejszy przeciwnik to aktualnie lider tabeli na tym turnieju. Wyprzedzają biało-czerwonych jedynie o 1 punkt i ilość bramek.

WYNIK KOŃCOWY:

Polska – Wielka Brytania 3:2 po karnych (0:1, 1:1, 1:0 – d. 0:0, k. 1:0)

Bramki:

0:1 Billing 11:30 w przewadze (asysty Pound i Speirs)

0:2 Kirk 31:12 (Plews i Speirs)

1:2 Łyszczarczyk 35:12 w przewadze (Jeziorski i Skokan)

2:2 Gościński 50:42 (Kameneu i Krężołek)

3:2 Wróbel (decydujący karny)

Skład Polaków:
Studziński – Chorążyczewski, Skokan; Filip, Łyszczarczyk, Jeziorski – Kameneu, Wsół; Krężołek, Wróbel, Gościński – Michałowski, Musioł; Pelaczyk, Zygmunt, Paś – Zieliński, Bizacki; Olszewski, Bichta, Sroka.

Trener: Torbjörn Johansson.