Stoczniowiec wygrywa u siebie z Nestą Mires Toruń. 13 bramek w Hali Olivia.
  Dodano 8 lat temu   Skomentuj
Derby Pomorza tym razem dla drużyny z Gdańska. Wynikiem 7:6 zakończył się właśnie mecz rozgrywany w Hali Olivia.

Mecz rozpoczął golem w 3' Bartosz FRASZKO, który kilka dni temu na tej samej tafli rozgrywał mecze w ramach Turnieju EIHC. Chwilę później wyrównującego gola strzela Petr POLODNA. Do końca pierwszej tercji krążek lądował w bramkach jeszcze 4 razy i po 20 minutach mamy na tablicy wyników 3:3. Tego wieczoru kibice zgromadzeni na gdańskim lodowisku byli świadkami popisu strzeleckich możliwości obydwu zespołów.

Na początku drugiej tercji dwie bramki strzela "Stoczniowiec" i przy wyniku 5:3 toruński szkoleniowiec musiał zmobilizować swoich zawodników. Dało to chwilę później efekt w postaci gola, którego zdobył Denis Trakchanov. Nie ostudziło to gdańskich zawodników, którzy na swoje konto wpisali kolejne trafienie. 28' spotkania, a na Olivii 10 goli. Chwilę rozkojarzenia w szeregach Nesty ponownie wykorzystują zawodnicy Automatyki, którzy pod koniec drugiej tercji zdobywają kolejnego gola.

Trzecia tercja rozpoczęła się od podwójnej przewagi hokeistów z Grodu Kopernika. Remisowe trafienie na 6:6 zapisuje na swoim koncie Bartosz FRASZKO. Kolejne minuty spotkania nie dawały rozstrzygnięcia. Pod koniec spotkania szkoleniowiec Nesty Mires wziął czas dla swojej drużyny. Jednak tego wieczoru do kibice z Gdańska świętowali zwycięstwo, gdyż decydującego gola strzela w 57' Zack JOSEPHER.