PHL: JKH w ostatniej chwili odleciała szansa - TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 3:2
  Dodano 8 lat temu   Skomentuj
Mimo zaciętej walki nie udało się niżej notowanym hokeistom JKH GKS -u Jastrzębie utrzymać się w walce półfinał fazy play-off. Przy stanie rywalizacji 3:1 dla TatrySki Podhale Nowy Targ obie drużyny grały na lodowisku w Małopolsce.
Podhale mogło wygrać, natomiast Jastrzębie musiało. Taki stan rywalizacji nigdy nie wpływa dobrze na psychikę tych drugich, a dodatkowo pogrążający morale był początek spotkania, kiedy to na listę strzelców wpisał się Joni Haverinen. Fin wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie i sytuacja JKH zrobiła się naprawdę nieciekawa.

W całym spotkaniu ani razu nie wyszli na prowadzenie, lecz pod koniec meczu było naprawdę blisko dogrywki. Nieco ponad pięć minut przed końcem pod bramką jastrzębian starli się Jakub Gimiński i strzelec pierwszej bramki - Haverinen. Doszło do pojedynku pięściarskiego, po którym obaj zawodnicy zeszli do szatni.

Niecałe dwie i pół minuty przed syreną końcową wynik meczu ustalił Maciej Sulka. Hokeistom JKH na nic zdało się wycofanie bramkarza i gra w końcówce w liczebnej przewadze, gdyż na lodzie było sześciu graczy pola z Jastrzębia przeciwko czterem nowotarżanom. Mecz skończył się w regulaminowym czasie gry i to TatrySki Podhale Nowy Targ awansowało do półfinału fazy play-off. W nim spotkają się najprawdopodobniej z Comarch Cracovią Kraków (w momencie pisania newsa mecz w Krakowie trwał).

TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Bramki:
1:0 - Joni HAVERINEN - Filip WIELKIEWICZ (02:09)
1:1 - Radosław NALEWAJKA - TOMAS KOMINEK (28:21)
2:1 - Filip WIELKIEWICZ - Bartłomiej NEUPAUER (29:45)
2:2 - Tomasz KULAS - MAREK CHARVAT (50:11)
3:2 - Maciej SULKA - Jarosław Różański - Kasper BRYNICZKA (57:38)

TatrySki Podhale Nowy Targ: Marins Jucers, Błażej KAPICA - Oskar JAŚKIEWICZ (2), Joni HAVERINEN (31), Jarmo JOKILA (2), Krzysztof ZAPAŁA, ARTEM IOSSAFOV - Jarosław Różański, Kasper BRYNICZKA, JARKKO HATTUNEN, Aleksandr Ryadinskiy, Damian TOMASIK - Filip WIELKIEWICZ, Bartłomiej NEUPAUER (2), Mateusz MICHALSKI, Maciej SULKA (2), Sebastian ŁABUZ - Mateusz WOJDYŁA, Kamil Kapica, Przemysław MICHALSKI, ŁUKASZ SIUTY, Alex Svitac

JKH GKS Jastrzębie: TOMAS FUCIK, David ZABOLOTNY - Martin Lednak (2), Jakub GIMIŃSKI (29), Łukasz NALEWAJKA (4), Leszek LASZKIEWICZ (2), Dominik PAŚ - Radosław NALEWAJKA, Tomasz KULAS (4), TOMAS KOMINEK (12), Jan LATAL, MAREK CHARVAT - Patryk Pelaczyk, Kamil Wróbel (2), Dominik JAROSZ, JAKUB KUBES, Patryk MATUSIK - KORDIAN CHORĄŻYCZEWSKI, Jakub Michałowski, Krzysztof BRYK, Kamil KĄCKI, Bartosz BICHTA

Kary: 41-53

Przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowy raport meczowy, w którym możecie przeanalizować przebieg całego spotkania i jego podsumowanie. Ponadto zachęcamy do wybierania zawodnika meczu w obu drużynach oraz oceny pracy sędziego i atrakcyjności widowiska.