PHL: Polonia wygrywa ostatni mecz i jest w półfinale!
  Dodano 8 lat temu   Skomentuj
Tempis Polonia Bytom przypieczętowała swój awans do półfinałów rundy play-off rozgrywek Polskiej Hokej Ligi odnosząc czwartą wygraną nad PGE Orlikiem Opole, tym razem przed własną publicznością, w całej serii wygrywając 4 do 1.
Z pewnością bytomianie byli faworytami tego starcia, gdyż poprzednie trzy potyczki w tej parze ćwierćfinałowej kończyły się ich zwycięstwem, podczas gdy Orlik zdołał wygrał tylko jedno starcie. Na domiar złego dla gości - uraz wykluczył z gry lidera opolan - Michaela Chichego. Stało się jasne, że Polonia będzie chciała przypieczętować awans już w pierwszym meczu na swoim obiekcie.

Gospodarze zadali cztery szybkie ciosy w dwóch seriach po których rywal już się nie otrząsnął. Pod koniec pierwszej tercji trafił Jakub Wanacki i będący w świetnej formie Elvijs Biezais. Tuż po przerwie na 3:0 podwyższył Richard Bordowski, a rywala dobił jeszcze wspomniany Biezais.

PGE Orlik zdołał odpowiedzieć trafieniem Filipa Stopińskiego w drugiej tercji, ale gol Kacpra Guzika był jedynym na jaki było jeszcze stać podłamanych gości w tym spotkaniu. Ostatecznie mecz wygrała Polonia Bytom 5:2, a całą rywalizacją 4-1.

Tempish Polonia Bytom - PGE Orlik Opole 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)