PHL: Krok Gdańska w kierunku utrzymania - pewny triumf nad Nestą
  Dodano 8 lat temu   Skomentuj
Rywalizacja o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze nabiera tempa. Po dwóch meczach w Toruniu przyszedł czas na przeniesienie rywalizacji nad morze. Pierwszy mecz w Gdańsku okazał się być korzystny dla gospodarzy, którzy pewnie pokonali Nestę Mires Toruń 6:2.
Strzelanie rozpoczął już w 6 minucie Jan Steber, a po zakończeniu pierwszej tercji było 3:0 dla miejscowych. Przerwa podziałała mobilizująco na torunian, którzy zdołali w drugiej tercji zniwelować stratę do rywala i przed ostatnimi dwudziestoma minutami było 3:1. Koniec kolejnej przerwy to kolejna nadzieja wlana w serca toruńskich kibiców, bo niecałe dwie minuty po wyjściu na lód było tylko 3:2.

Przez prawie dziesięć minut rezultat na tablicy wyników pozostawał bez zmian i nadzieje Nesty na doścignięcie gdańszczan nie malały. Jednak w 52 minucie Philip Nasca rozpoczął następną serię goli dla MH Automatyki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 6:2, a w rywalizacji do 4 zwycięstw o utrzymanie jest 2:1.

MH Automatyka Gdańsk - Nesta Mires Toruń 6:2 (3:0, 0:1, 3:1)
Bramki:
1:0 - Jan STEBER - Krzysztof KANTOR - ADAM SKUTCHAN (05:40)
2:0 - Mateusz GOŚCIŃSKI - Hampus Falk (17:11)
3:0 - Phillip NASCA - Hampus Falk - Zachary Josepher (19:30)
3:1 - Michał KALINOWSKI - Adrian JAWORSKI - Daniel MINGE (27:08)
3:2 - Uladzimir Mikhailau - Jarosław DOŁĘGA - Denis Trakhanov (41:54)
4:2 - Phillip NASCA - Zachary Josepher - Hampus Falk (51:24)
5:2 - Krzysztof KANTOR - Zachary Josepher - Jan STEBER (55:17)
6:2 - Maciej ROMPKOWSKI - Mateusz STRUŻYK - Szymon MARZEC (56:44)

MH Automatyka Gdańsk: Tomasz Witkowski, MICHAŁ KIELER - Zachary Josepher (2), Oskar LEHMANN, Jan STEBER, ADAM SKUTCHAN (2), Filip PESTA - Mateusz GOŚCIŃSKI (2), Adrian Kastel-Dahl (2), Phillip NASCA, Sebastian WACHOWSKI, Hampus Falk - Szymon MARZEC, Maciej ROMPKOWSKI (4), Mateusz STRUŻYK, Arkadiusz NOWAK, Krzysztof KANTOR - Kyrylo Gerasymenko, Kamil DOLNY, Wojciech WRYCZA, Kacper Różycki, Dmytro Szczerbakow

Nesta Mires Toruń: Michał PLASKIEWICZ, Mateusz STUDZIŃSKI - Yauhen ZHYLINSKI (2), Adrian JAWORSKI (4), Michał KALINOWSKI, Siergiej Kukushkin, Daniel MINGE - Jarosław DOŁĘGA, Uladzimir Mikhailau, Artem Mogila, Miłosz LIDTKE, Denis Trakhanov (2) - Piotr WINIARSKI, Rafał ĆWIKŁA (2), Marcin WIŚNIEWSKI (2), Łukasz PODSIADŁO, Artur Kourakh (2) - Bartosz Skólmowski, Paweł HEYKA, Jakub STASIEWICZ, Piotr HUSAK, Piotr NAPARŁO

Kary: 12-14