"Unici" z pierwszymi punktami
  Dodano 5 lat temu   Skomentuj
W domowym spotkaniu Re-Plast Unia Oświęcim podejmowała zespół KH Energii Toruń. "Unici", mimo małych problemów pokonali gości z Grodu Kopernika 3:2 i zdobyli pierwsze w tym sezonie, jakże cenne punkty.

Pierwsza tercja była zdecydowaną przewagą gospodarzy. Podopieczni Nika Zupancica zaczęli atakować już w pierwszych minutach, jednak broniący bramki Partik Spesny nie dawał oświęcimianom okazji do świętowania. Czeski golkiper skapitulował jednak w 9. minucie gry, gdy Klemen Pretnar wykorzystał dobre podanie Luki Kalana. Na drugą bramkę kibice z Oświęcimia czekali 8 minut. W 17.minucie gry prowadzenie Unii podwyższył Peter Bezuska. Gospodarze po pierwszej tercji gry, zjeżdżali do szatni z dwiema bramkami przewagi.

Druga odsłona gry również nie zaczęła się najlepiej dla gości z Torunia. W 33. minucie po raz trzeci w tym spotkaniu skapitulował Spesny. Krążek do jego bramki wpakował Dariusz Wanat. Odpowiedź ze strony przyjezdnych przyszła 40 sekund później. Tym razem torunianie dobrze rozegrali swoją akcję i gumę do siatki Clarke’a Saundersa posłał wychowanek torunian, Bartosz Fraszko.

Podczas ostatnich dwudziestu minut do bramki trafili tylko jednokrotnie goście z Pomorza. Dmitri Kozlov zdobył bramkę kontaktową w 40. minucie 40. sekundzie spotkania. Nie wystarczyło to jednak do tego, aby wyrównać wynik spotkania. Podopieczni Jurija Czucha gonili wynik do samego końca, jednak nie zdołali wyrwać trzech punktów z rąk gospodarzy.

Re-Plast Unia Oświęcim - KH Energa Toruń 3:2 (2:0,1:1, 0:1)
0:1 Klemen Pretnar - Luka - Koblar (8:40)
2:0 Peter Bezuska - Przygodzki - Saur (16:40)
3:0 Dariusz Wanat - Saur - Zatko (32:06)
3:1 Bartosz Fraszko - Sokolov - Smirnov (32:46)
3:2 Dmitri Kozlov - Pozdnyakov (40:40)

Sędziowali: Przemysław Kępa, Robert Długi (główni) – Kamil Korwin, Andrzej Nenko (liniowi)
Minuty karne: 6-12
Strzały: 29-21
Widzów: 1600

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders – Wanacki, Pretnar; Koblar, Kalan, Themar – Bezuska, Luza; Protasenya, Trandin, Przygodzki – Zatko, Saur; S. Kowalówka, Wanat, Krzemień – P. Noworyta, M. Noworyta; Prusak, Malicki.
Trener: Nik Zupancic

KH Energa Torun: Spesny- Yeryomenko, Kozlov, Pozdnyakov – Fraszko, Sokolov; Grebenyuk, Smirnov- Volzhankin, Feofanov, Shkodenko; Zieliński, Jaworski- Kalinowski, Minge – Sadretdniov; Jaworski; Skólmowski, Olszewski – , Mazurkiewicz, Jaworski, Naparło
Trener: Jurij Czuch