Derby Pomorza dla torunian!
  Dodano 5 lat temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Natalia Skórowska
Drugie w tym sezonie Derby Pomorza zakończyły się wygraną KH Energii Toruń. Do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebne były jednak rzuty karne, w których decydujący najazd wykonał Yegor Feofanov.

Sporo emocji kibicom obu drużyn dostarczyły drugie w tym sezonie Derby Pomorza. Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy prowadzenie objęli w 7. minucie po strzale Daniela Minge. Prowadzenie "Stalowych Pierników" utrzymywało się bardzo długo, bo aż do... 46. minuty gry. Wówczas do wyrównania doprowadził Petr Polodna, a kila chwil później na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Vladislav Havlik.

Gdy wydawało się, że gdańszczanie kontrolują wydarzenia na lodzie, a drugie zwycięstwo nad torunianami w tym sezonie jest kwestią czasu, goście postawili wszystko na jedną kartę i odważniej zaatakowali bramkę Tomasa Fucika w efekcie czego podopieczni Marka Ziętary zaczęli popełniać kolejne błędy, przekraczając przepisy. To z kolei otworzyło przed torunianami szansę na odwrócenie losów tego spotkania. "Stalowe Pierniki" w końcówce trzeciej tercji wykorzystali grę w liczebnej przewadze, doprowadzając tym samym do dogrywki.

W niej bramki nie padły, choć obie drużyny miały ku temu sporo okazji. O losach Derbów Pomorza decydowały zatem rzuty karne, w której lepiej radzili sobie przyjezdni. To też oni mogli cieszyć się z końcowego sukcesu, pokonując rywali 3:2.

0:1 Daniel Minge - Bartosz Fraszko - Mateusz Zieliński (06:11)
1:1 Petr Polodna - Vladislav Havlik - Szymon Marzec (45:06, w przewadze)
2:1 Vladislav Havlik - Petr Polodna - Jan Steber (48:49)
2:2 Denis Sergushkin - Dmitri Kozlov (57:14, w przewadze)
2:3 Yegor Feofanov (decydujący rzut karny)

Sędziowali: Paweł Meszyński i Marcin Polak (główni) - Sajmon Grelich i Dariusz Pobożniak (liniowi)
Minuty karne: 12 - 10
Strzały: 38 - 34
Widzów: 1500

Lotos PKH Gdańsk: Fucik - Bilcik, Havlik; Steber (4), Polodna, Vitek - Teslyukevich (2), Krasovsky; Yelakov (2), Rozhkov, Golovin - Pastryk (2), Lehmann; Danieluk, Mocarski, Marzec (2) - Naróg, Szurowski; Stasiewicz, Pesta, Popov.
Trener: Marek Ziętara

KH Energa Toruń: Spesny - A. Jaworski (2), Zieliński (2); Minge (2), Fraszko, Kalinowski - Yeryomenko, Grebenyuk; Pozdnyakov, Sadretdniov, Sergushkin - Kozlov, Shkodenko (2), Volzhankin, Feofanov, Dołęga - Gazda, Skólmowski; Mazurkiewicz, J. Jaworski, Olszewski.
Trener: Yuri Czuch