Przerwana seria sosnowiczan
  Dodano 5 lat temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer
Hokeiści Podhala Nowy Targ przerwali serię pięciu zwycięstw Zagłębia Sosnowiec. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której "złotego" gola zdobył Bartłomiej Neupauer.

Zagłębie Sosnowiec - Podhale Nowy Targ 2:3d. (1:0, 1:0, 0:2, 0:1d.)
1:0 Michał Bernacki - Semen Garshin - Daniil Orekhin (11:13, w przewadze)
2:0 Daniil Orekhin - Semen Garshin - Robert Korchokha (34:30)
2:1 Emil Svec - Maciej Sulka (50:49)
2:2 Tomas Franek - Jussi Nattinen - Samu Suominen (59:52, w przewadze)
2:3 Bartłomiej Neupauer - Emil Svec - Maciej Sulka (64:08)

Sędziowali: Maciej Pachucki i Sebastian Kryś (główni) - Dawid Mazur i Grzegorz Cytawa (liniowi)
Minuty karne: 2 - 18 (w tym kara 10 min. za niesportowe zachowanie dla Filipa Wielkiewicza)
Strzały: 42 - 34
Widzów: 800

Zagłębie Sosnowiec: Radziszewski - Działo, Cunik; Stoklasa, Butsenko, Kozłowski - Kaluza, Tryasunov; Garshin, Korchokha, Orekhin - Charousek, Podsiadło; Nahunko (2), Tyczyński, Bernacki - Yerassov, Horzelski; Salamon, Stojek, Jaskólski.
Trener: Marcin Kozłowski

Podhale Nowy Targ: Odrobny - Suominen, Seed; Wielkiewicz (10), Willick, Jencik - Chaloupka, Kamenev; Worwa, Dziubiński, Svec - Mrugała, Sulka; Siuty, Neupauer (2), Franek (2) - Wsół, Słowakiewicz, Nattinen, Pettersson (2).
Trener: Phillip Barski