Plaga kontuzji, wysoka porażka i gest fair-play
  Dodano 5 lat temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet Of Hockey
Aż siedem bramek wbili rywalom hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Podopieczni Roberta Kalabera rozbili Zagłębie Sosnowiec 7:0.

Z poważnymi problemami kadrowymi przed niedzielnym spotkaniem mierzyli się sosnowiczanie. W składzie Zagłębia na mecz z JKH nie znaleźli się Vyacheslav Tryasunov, Damian Słaboń, Nikita Butsenko czy Semen Garshin.

Brak tych zawodników był bardzo widoczny w poczynaniach przyjezdnych. Co prawda potrafili oni w pierwszej tercji nawiązać względnie równorzędną walkę z jastrzębianami, jednak z minuty na minutę przewaga JKH GKS-u Jastrzębie rosła.

Ostatecznie licznik jastrzębian zatrzymał się na aż siedmiu bramkach zdobytych i "czystym" koncie Davida Marka, który w ostatniej chwili zastąpił między słupkami bramki JKH Ondreja Raszkę. Dzięki tej wygranej podopieczni Roberta Kalabera pozostali liderami tabeli PHL.

Na szczególną uwagę po stronie Zagłębia w tym meczu zasłużył jedynie Dominik Nahunko, którego gest fair-play z pewnością zostanie na długo zapamiętany. W trzeciej odsłonie meczu napastnik sosnowieckiego klubu został zdaniem sędziów sfaulowany, za co na ławkę kar został odesłany jeden z jastrzębian. Nahunko podjechał jednak do sędziów i wyjaśnił, że faulu nie było, po czym arbiter główny tego meczu odwołał karę na zawodnika JKH.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
1:0 Heinrich Jabornik - Maciej Urbanowicz - Martin Kasperlik (09:53)
2:0 Dominik Jarosz - Kamil Górny - Martin Kasperlik (21:24)
3:0 Martin Kasperlik - Jesse Rohtla - Heinrich Jabornik (27:50, w przewadze)
4:0 Maris Jass - Dominik Paś - Łukasz Nalewajka (44:05, w przewadze)
5:0 Jan Sołtys - Dominik Jarosz (44:50)
6:0 Radosław Sawicki - Jakub Michałowski (48:16)
7:0 Maciej Urbanowicz - Martin Kasperlik (59:02)

Sędziowali: Robert Długi i Przemysław Kępa (główni) - Kamil Korwin i Andrzej Nenko (liniowi)
Minuty karne: 12 - 12
Strzały: 50 - 23
Widzów: 500

JKH GKS Jastrzębie: Marek - Jabornik, Kostek; Kasperlik, Rohtla, Urbanowicz (2) - Górny, Michałowski (2); Ł. Nalewajka (2), Jarosz (2), Pelaczyk - Gimiński, Jass; Wróbel, Paś, Sawicki - Matusik (4), Radzieńciak; R. Nalewajka, Kulas, Sołtys.
Trener: Robert Kalaber

Zagłębie Sosnowiec: Czernik - Działo (2), Cunik (4); Stoklasa, Dubinin (4), Kozłowski - Kaluza, Horzelski; Yerassov, Korchokha, Orekhin - Charousek, Podsiadło; Nahunko (2), Tyczyński, Bernacki - Khoperia, Salamon; Stojek, Jaskólski.
Trener: Marcin Kozłowski