Pasy ulegają Stalowym Piernikom!
  Dodano 5 lat temu   Skomentuj
Comarch Cracovia podejmująca na własnym lodowisku KH Toruń z pewnością liczyła na lepszy bilans bramkowy i łatwiejsze przejście przez to spotkanie. Maszyna, którą tworzą podopieczni Jurija Czucha ruszyła już ostatnio pokonując liderujący w tabeli zespół JKH GKS Jastrzębie. Dziś Stalowe Pierniki zwyciężyły pod Wawelem 3:2!
Spotkanie w ramach 38. kolejki Polskiej Hokej Ligi, krakowianie rozpoczęli z wysokiego "C". Jeszcze przed drugą minutą spotkania, gospodarze objęli prowadzenie. Stojącego w bramce Patrika Spesnego pokonał Tomi Leivo. Torunianie im bardziej chcieli atakować, tym więcej szkody sami sobie przynosili. W pierwszej tercji, goście trzykrotnie musieli radzić sobie w osłabieniu, ale krakowianie okazali się mało skuteczni i nie zdobyli żadnej bramki podczas gry w przewadze. Bramka wyrównująca wynik spotkania padła w 32. minucie gry. To właśnie wtedy Miroslava Koprivę pokonał Yegor Feofanov. Chwilę po tym wydarzeniu, goście ponownie musieli radzić sobie w osłabieniu. Tym razem gra rozgrywana była "pięciu na trzech", gdyż na ławce kar zasiedli Denis Sergushkin i Artyom Smirnov. Po skończonych minutach karnych, sędzia ukarał ponownie zawodnika gości. Kara 2 plus 10 minut za niesportowe zachowanie podyktowana została dla Bartosza Fraszko. W trzeciej tercji spotkania, gdy już wydawało się, że Pasy nad wszystkim panują, Michał Kalinowski i Alexandr Volzhankin postanowili odwrócić losy spotkania. Duet zdobył dwie bramki w ciągu dwóch i pół minuty. Na odrobienie jednej bramki gospodarzom wystarczyło 29 sekund. Gola kontaktowego strzelił Jiri Gula. Krakowianie do ostatnich sekund spotkania próbowali odrobić straty, ale maszyna z Torunia nie pozwoliła na wyrwanie im z rąk kolejnych punktów, które są dla nich bardzo ważne w kwestii walki o nadchodzące play-off'y.

Comarch Cracovia : KH Toruń (1:0, 0:1,
1:0 - Tomi Leivo - Domogała, Rompkowski (1:19)
1:1 - Yegor Feofanov - Sergushkin, Grebenyuk (32:22)
1:2 - Michał Kalinowski - Alexandr Volzhankin (41:52)
1:3 - Michał Kalinowski - Alexandr Volzhankin (44:21)

Sędziowali: Paweł Breske, Sebastian Kryś (główni) - Rafał Noworyta, Mateusz Bucki (liniowi)
Minuty karne: 6:30
Strzały: 52:20
Widzów: 300

Comarch Cracovia: Kopriva - Jachym, Stebih; Tvrdon, Jezek, Mikula - Kruczek, Bychawski; Kapica, Vachovec, Bepierszcz - Rompkowski, Gula; Leivo, Domogała, Drzewiecki - Musioł, Dąbkowski; Gajor, Bryniczka, Kamiński.
Trener: Rudolf Rohaczek

KH Energa Toruń: Spesny - Kozlov, Jaworski; Volzankin,Shkodenko, Kalinowski -Zieliński, Yeryomenko; Fraszko, Feofanov, Sergushkin - Jaworski J., Grebenyuk; Smirnov, Naparło, Minge - Gazda, Skólmowski; Mazurkiewicz,
Trener: Juri Czuch