Trzy punkty zostają pod Wawelem!
  Dodano 5 lat temu   Skomentuj
Pasy podejmujące na własnym lodzie drużynę KH Toruń nie pozostawiły jej żadnych szans na dobrą grę. Podopieczni Rudolfa Rohaczka wygrali spotkanie aż 5:1, a honorową bramkę dla zespołu gości strzelił w 58. minucie Bartosz Fraszko.

To spotkanie od początku szło po myśli zawodników z pod Wawelu. Krakowianie objęli prowadzenie już w drugiej minucie spotkania. Strzelcem bramki został Adam Domagała. Drugie trafienie na korzyść Pasów dołożył w 12. minucie Zdenek Bahensky. Gospodarze bezustannie prowadzili grę, a dodatkowo zdobywali kolejne trafienia. Po raz trzeci Patrik Spesny musiał uznać wyższość hokeistów z Krakowa w 34. minucie, gry krążek do jego siatki wstrzelił Jiri Gula. Podczas drugiej części gry, podopieczni Rudolfa Rohaczka punktowali tylko raz. Nie zabrało im jednak sił na trzecią tercję spotkania. Już 4 minuty po jej rozpoczęciu toruński golkiper po raz kolejny wyciągał ze swojej siatki gumę. Strzelcem gola dla gospodarzy był Tomas Urban. Krakowianie napędzani dobrym wynikiem poszli za ciosem i piątego gola dołożyli w 51. minucie. Kapitan Pasów zwinnie pokonał Spesnego i podwyższył prowadzenie. Honorowe trafienie należało się również gościom. Miroslava Koprivę zdołał pokonać Bartosz Fraszko. Torunianie wrócili więc do Grodu Kopernika bez punktów.

Comarch Cracovia - KH Toruń 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

1:0 Adam Domagała - Sebastian Brynkus - Ondrej Mikula (1:36)
2:0 Zdenek Bahensky (11:31, w osłabieniu)
3:0 Jiri Gula - Tomi Leivo - Damian Kapica (33:37, w podwójnej przewadze)
4:0 Tomas Urban - Damian Kapica - Tomi Leivo (43:35, w podwójnej przewadze)
5:0 Damian Kapica - Jiri Gula ( 50:35, w przewadze)
5:1 Bartosz Fraszko - Jakub Jaworski - Michał Kalinowski (57:03)

Sędziowali: Michał Baca i Marcin Polak (główni) - Maciej Waluszek i Rafał Noworyta (liniowi)
Strzały: 55 - 22
Minuty karne: 6 - 18
Widzów: 450

Comarch Cracovia: Kopriva - Rompkowski, Gula; Leivo, Urban, Kapica - Stebih (4), Jachym; Bepierszcz, Bahensky (2), Trvdon - Bychawski, Kruczek; Mikula, Domogała, Brynkus - Dąbkowski, Musioł; Gajor, Bryniczka, Kamiński.
Trener: Rudolf Rohaczek

KH Energa Toruń: Spesny - Kozlov (4), Jaworski A. (4); Yesayan,  Korchokha, Sergushkin - Zieliński (2), Yeryomenko (2); Volzhankin, Fraszko, Kalinowski - Skólmowski (2), Smirnov (2); Veitov, Shkodenko (2), Jaworski J. - Grebenyuk, Naparło, Olszewski.
Trener: Yuri Czuch