Cracovia na krawędzi. JKH bliżej półfinału!
  Dodano 5 lat temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer
Trzecie ćwierćfinałowe zwycięstwo nad Comarch Cracovią odnieśli zawodnicy JKH GKS-u Jastrzębie. Podopieczni Roberta Kalabera pokonali rywali 3:1.

Błyskawicznie hokeiści z Jastrzębia otworzyli wynik spotkania. Już po 76 sekundach gry Martin Kasperlik wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ostatnie słowo w pierwszej tercji należało jednak do gości. Na 16 sekund przed końcową syreną Marek Tvrdon doprowadził do wyrównania, przez co po pierwszej tercji rezultat tego spotkania to 1:1.

W drugiej tercji podopieczni Rudolfa Rohaczka mocniej ruszyli na bramkę rywali, przejmując inicjatywę w tym meczu. Za każdym razem na posterunku stał jednak Ondrej Raszka, który - mimo sporego naporu "Pasów" - w tej tercji pozostał niepokonany. Co nie udało się przyjezdnym, udało się gospodarzom. Prawdziwe trzęsienie ziemi przeżyli natomiast hokeiści wicemistrzów Polski sprzed roku. W przeciągu zaledwie 63 sekund Miroslav Kopriva dwukrotnie musiał wyciągać krążek ze swojej bramki po strzałach Macieja Urbanowicza i Arkadiusza Kostka. Tym samym jastrzębianie przed decydującą odsłoną spotkania pewnie prowadzili 3:1.

W trzeciej tercji bramek nie oglądaliśmy, co skutkowało trzecim zwycięstwem JKH GKS-u Jastrzębie. Tym samym podopieczni Roberta Kalabera są już o krok od awansu do najlepszej czwórki Polskiej Hokej Ligi.

-

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

1:0 Martin Kasperlik (01:16)
1:1 Marek Tvrdon - Michal Vachovec (19:44)
2:1 Maciej Urbanowicz - Henri Auvinen - Jesse Rohtla (37:06, w przewadze)
3:1 Arkadiusz Kostek - Maciej Urbanowicz - Maris Jass (38:09)

Stan rywalizacji: 3-2

Sędziowali: Patryk Kasprzyk i Włodzimierz Marczuk (główni) - Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz (liniowi)
Minuty karne: 2 - 6
Strzały: 33 - 35
Widzów: 1100

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Jass, Auvinen; Iossafov, Rohtla, Urbanowicz (2) - Jabornik, Kostek; Sawicki, Jarosz, Kasperlik - Matusik, Górny; Wałęga, Paś, R. Nalewajka - Michałowski, Gimiński; Wróbel, Kulas, Ł. Nalewajka.
Trener: Robert Kalaber

Comarch Cracovia: Kopriva (58:45) - Rompkowski, Gula; Kapica, Bahensky (2), Leivo - Stebih, Jezek; Tvrdon (2), Vachovec, Bepierszcz - Bychawski (2), Kruczek; Domogała, Kalinowski, Mikula - Jachym, Musioł; Brynkus, Bryniczka, Abramov.
Trener: Rudolf Rohaczek