Przed zaledwie kilkoma dniami młode "Orły" rozegrały dwumecz z ekipą z Opola (występującą w Młodzieżowej Hokej Lidze). W obu spotkaniach reprezentacja Polski do lat 20 okazała się lepsza od graczy z Opola, wygrywając 4:3 (bramki dla Polski: Igor Augustyniak x2, Dawid Wróblewski, Mateusz Bezwiński) i 5:2 (Dominik Kasprzyk x2, Marcin Płachetka, Michał Zając, Igor Augustyniak).
Dziś - jak poinformowała oficjalna strona Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, trener "20" Artur Ślusarczyk rozesłał powołania na kolejne zgrupowanie kadry do lat 20.
Tym razem bazą biało-czerwonych będzie lodowisko w Tychach, gdzie nasi kadrowicze zameldują się 2 listopada. W czasie tej akcji szkoleniowej Polacy dwukrotnie zmierzą się z rówieśnikami z Węgier. Test-mecze z Madziarami zaplanowano na 5 i 6 listopada na lodowisku w Katowicach-Janowie.
Powołani zawodnicy:
| Imię i nazwisko | Drużyna |
1 | Igor Augustyniak | MKS Cracovia Kraków |
2 | Oskar Bajewnko | MKS Sokoły Toruń |
3 | Mateusz Bezwiński | MKS Cracovia Kraków |
4 | Karol Biłas | UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok |
5 | Jakub Blanik | UKS Zagłębie Sosnowiec |
6 | Sebastian Brynkus | MKS Cracovia Kraków |
7 | Szymon Dobosz | UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok |
8 | Bartosz Florczak | UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok |
9 | Tymoteusz Glazer | UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok |
10 | Oliwier Kasperek | MOSM Tychy |
11 | Marcel Kotuła | UKS Zagłębie Sosnowiec |
12 | Jan Krzyżek | MOSM Tychy |
13 | Jakub Lewandowski | HC Vitkovice (Czechy) |
14 | Maciej Miarka | GKS Katowice |
15 | Michał Naróg | UKS Zagłębie Sosnowiec |
16 | Kacper Opiłka | UKS Zagłębie Sosnowiec |
17 | Marcin Płachetka | JKH GKS Jastrzębie |
18 | Michał Proczek | KH Polonia Bytom |
19 | Filip Świderski | UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok |
20 | Mateusz Ubowski | MOSM Tychy |
21 | Maciej Witan | UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok |
22 | Dawid Wróblewski | JKH GKS Jastrzębie |
23 | Michał Zając | GKH Stoczniowiec Gdańsk |
Zawodnicy rezerwowi |
1 | Krzysztof Bukowski | EHC Kloten (Szwajcaria) |
2 | Klaudiusz Cuber | KH Polonia Bytom |
3 | Stanisław Drozd-Niekurzak | JKH GKS Jastrzębie |
4 | Mateusz Dworaźny | KH Polonia Bytom |
5 | Filip Garsztka | JKH GKS Jastrzębie |
6 | Damian Ginda | UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok |
7 | Fabian Kapica | MMKS Podhale Nowy Targ |
8 | Tobiasz Kapica | Kiruna AIF J20 (Szwecja) |
9 | Dominik Kasprzyk | UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok |
10 | Mateusz Kołodziej | KH Polonia Bytom |
11 | Piotr Kot | UKH Unia Oświęcim |
12 | Bartosz Liśkiewicz | GKH Stoczniowiec Gdańsk |
13 | Konrad Piskalski | MKS Sokoły Toruń |
14 | Filip Płonka | UKH Unia Oświęcim |
15 | Oskar Polak | MMKS Podhale Nowy Targ |
16 | Mateusz Rogos | UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok |
17 | Krystian Sosnowiski | UKH Unia Oświęcim |
18 | Wiktor Stacherski | KS Katowice Naprzód Janów |
19 | Jakub Wenker | MKS Sokoły Toruń |
20 | Sebastian Wicher | KH Polonia Bytom |
21 | Jakub Żurawski | MMKS Podhale Nowy Targ |