Słaby mecz mistrzów i niespodzianka w Sanoku
  Dodano 4 lat temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer / Planet of Hockey
Do sporej niespodzianki doszło w pojedynku 19. kolejki PHL pomiędzy STS-em Sanok a GKS-em Tychy. Ekipa beniaminka Polskiej Hokej Ligi pokonała urzędujących mistrzów Polski 3:1.
Pojedynek sanocko-tyski od początku był bardzo wyrównany, choć przewaga gości była zauważalna w okazjach strzeleckich. Mimo to obaj bramkarze stawali na wysokości zadania, przez co goli w pierwszej tercji nie oglądaliśmy.

Gdy na początku drugiej tercji Ladislav Havlik otworzył wynik spotkania, wydawało się, że tyszanom grać będzie się już zdecydowanie łatwiej i wkrótce podwyższą swoje prowadzenie.

Tak się jednak nie stało. W trzeciej odsłonie meczu całkowicie posypała się gra obronna mistrzów Polski. Zwłaszcza ostatnie 10 minut tyszanie rozegrali zdecydowanie poniżej oczekiwań. Najpierw dwa okresy gry w przewadze wykorzystali Mateusz Wilusz i Jesperi Viikila, a na 5 sekund przed końcem trzeciej tercji wynik na 3:1, strzałem do pustej bramki, ustalił Riku Sihvonen.

Ciarko STS Sanok - GKS Tychy 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

0:1 Ladislav Havlik - Mateusz Gościński - Filip Komorski (22:50)
1:1 Mateusz Wilusz - Bogusław Rąpała - Marek Strzyżowski (49:50, w przewadze)
2:1 Jesperi Viikila - Eetu Elo - Riku Sihvonen (55:51, w przewadze)
3:1 Rihu Sihvonen - Marek Strzyżowski - Yevgeny Kamenev (59:55, do pustej bramki)

Sędziowali: Sebastian Kryś i Paweł Kosidło (główni) - Mateusz Bucki i Michał Majkut (liniowi)
Minuty karne: 10 - 16
Strzały: 22 - 44
Widzów: bez udziału publiczności

Ciarko STS Sanok: Spesny - Olearczyk (2), Rąpała (2); Strzyżowski, Wilusz, Biały - Kamenev, Piippo; Elo, Viikila (2), Sihvonen - Demkowicz, Biłas; Filipek, Witan (2), Bukowski - Skokan, Florczak; Bielec, Ginda (2), Łyko.
Trener: Marek Ziętara

GKS Tychy: Murray (59:25) - Havlik, Kotlorz (4); Gościński, Komorski (2), Jeziorski (4) - Seed, Novajovsky; Witecki, Galant, Wronka - Ciura (2), Pociecha; Szczechura, Cichy, Mroczkowski (4) - Bizacki, Kogut; Marzec, Rzeszutko, Dupuy.
Trener: Krzysztof Majkowski