Niepewne zwycięstwo Krynicy, pewna wygrana GKS -u , czyli podsumowanie piątku w PHL
  Dodano 11 lat temu   Skomentuj
Pewnym, wyjazdowym zwycięstwem GKS - u Tychy z MMKS Podhalem Nowy Targ oraz nieco wymęczoną wygraną zdecydowanego faworyta w starciu z Polonią Bytom przed własną publicznością - KTH Krynicy.

MMKS Podhlae Nowy Targ - GKS Tychy 2:8 (0:3, 2:2, 0:3)

Przed sezonem tak pewna wygrana tyszan w Nowym Targu byłaby czymś normlanym. Jedank ostatnie mecze, szczególnie nowotarżan na własnym obiekcie pokazały, że lepszym od GKS - u drużynom wcalnie nie było na Podhalu łatwo o punkty. Nawet Ciarko Sanok czy KTH Krynica swoje trzy "oczka" wymęczyły. Tymczasem GKS, po innej łatwej przeprawie, z innym outsider -em ligi - Polonią Bytom, nie miał kłopotów z wywalczeniem kompletu punktów na wyjeździe. Najmniejszy dystans na jaki "Szarotkom" pozwoliły zbliżyć się Tychy to różnica dwóch goli - 1:3. Wcześniej zespół ten również rozegrał świetne mecze. Czyżby więc ekipa ze Śląska rozpędzała się coraz bardziej w tegorocznych rozgrywkach? Pokażą to kolejne spotkania. Pewne jest, że tyszanie dołączyli do czołówki tabeli, m. in. do JKH GKS Jastrzębia czy Cracovii Kraków.

1928 KTH Krynica - TMH Polonia Bytom 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)

W Krynicy doszło do starcia wicelidera tabeli z ostatnią drużyną ligowych rozgrywek. Zapowiadało się na spektakularną wygraną KTH Krynicy, która jak dotąd doznała tylko jednej porażki, a szans nie dawąła ekipom dużo wyżej notowanym niż Polonia Bytom. Ku zaskoczeniu obserwatorów, po drugiej tercji tzw. "Dream Team" prowadził tylko 2:0. Dopiero w trzeciej tercji wydawało się, że zaaplikuą rywalom więcej bramke, gdy po niespełna czterech minutach tej odsłony prowadzili 4:0. Bytomianie jednak dość szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami, m. in. nowego nabytku - Drew Atkinsa. Jednak ostateczny wynik spotkania ustalił na ponad minutę przed końcem spotkania Tomasz Malasiński z  KTH i to jego drużyna wygrała 5:2. Dodatkowo kryniczanie ponownie objęli fotel lidera w tabeli PHL.