Stalowe Pierniki lepsze w pierwszym starciu!
  Dodano 3 lat temu   Skomentuj
Luiza Kowalewska fot. Róża Koźlikowska
Pierwsze spotkanie pomiędzy KH Energą Toruń a Comarch Cracovią wygrali gospodarze. Mimo iż na tafli sytuacja była bardzo wyrównana i obie drużyny miały wiele okazji do zdobycia bramki, to torunianie wyszli zwycięsko z tego pojedynku. Decydującą bramkę dla podopiecznych Chukha zdobył Mikhail Shabanov.

Od pierwszych sekund meczu oba zespoły pokazały, że spotkanie będzie rozgrywane w dość szybkim tempie. Drużyna gości ruszyła jako pierwsza do ataku. Jednak już w 3. minucie za niesportowe zachowanie ukarany został Csamango. W 11. minucie za faul na Sergushkinie podyktowany został rzut karny, jednak rosyjski napastnik nie wykorzystał go i wynik meczu nie uległ zmianie. Mimo wielu prób z obu stron, to drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 0:0.

Drugą część spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęła ekipa gości. Już minutę po jej rozpoczęciu wynik otworzył Erik Nemec zdobywając bramkę na 0:1. Gospodarze meczu próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak bardzo długo ta sztuka im się nie udawała. Dopiero w 34. minucie Elias Elomaa wykorzystał podanie od Denisa Sergushkina i doprowadził do wyrównania. Na kolejną przerwę hokeiści schodzili przy remisie.

Ostatnia tercja okazała się decydującą. Mimo wielokrotnych prób ze strony krakowian to Stalowe Pierniki zdołały ustalić wynik meczu na 2:1. Na 98 sekund przed zakończeniem spotkania krążek w bramce umieścił Mikhalił Shabanov. Na wyróżnienie zdecydowanie zasługuje Anton Svensson, który w tym meczu zdołał wybronić 30 strzałów.

KH Energa Toruń 2:1 Comarch Cracovia (0:0, 1:1, 1:0)

0:1 Erik Nemec - Luke Ferrara (20:56)
1:1 Elias Elomaa - Denis Sergushkin (33:01)
2:1 Mikhail Shabanov -  Yegor Shkodenko (58:22)

Sędziowali: Michał Baca i Patryk Pryskała (główni) - Mateusz Bucki i Jacek Szutta (liniowi)
Minuty karne: 6:18
Strzały: 26:31
Widzów: bez udziału publiczności

KH Energa Toruń: Svensson - Kozlov, Orlov, Sergushkin, Feofanov (2), Novozhilov - Shkodenko (2), Jaworski, Shabanov, Chvanchikov, Bondaruk - Smirnov, Kuznetsov, Saloranta, K. Kalinowski, Elomaa (2) - Gusevas, Olszewski, M. Kalinowski, Rozkhov, Osipov.
Trener: Yuri Chukh.

Comarch Cracovia: Perevozchikov - Dudas (2), Ignatovich, Kapica, Goodwin, Murphy - Doherty, Gutwald, Nemec, Welsh, Ferrara - Saukko, Kostromitin, Oksanen, Solovyov (2), Tiala - Gosztyła (2), Gula, Brynkus, Jezek, Csamango (12).
Trener: Rudolf Rohacek