Czesi w reprezentacji Polski? Legenda potwierdza!
  Added One year ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Czy wkrótce w reprezentacji Polski oglądać będziemy kolejnych naturalizowanych zawodników? Według legendy polskiego hokeja - Leszka Laszkiewicza na celowniku reprezentacji jest dwóch Czechów.


W specjalnym wywiadzie udzielonym na potrzeby telewizji TVP Sport Leszek Laszkiewicz, legenda polskiego hokeja, a obecnie dyrektor sportowy JKH GKS-u Jastrzębie potwierdza, iż wkrótce w narodowych barwach oglądać możemy kolejnych dwóch naturalizowanych zawodników.

Obecnie w biało-czerwonych barwach oglądać możemy m.in. urodzonego w Trzyńcu Ondreja Raszkę czy pochodzącego ze Słowacji Martina Przygodzkiego. Debiut w barwach drużyny narodowej za sobą ma również Christian Mroczkowski, który wychowywał się w Kanadzie. 

Jak czytamy na stronie TVP Sport wkrótce to grono może powiększyć się o dwóch Czechów - Martina Kasperlika oraz Tomasa Fucika. Obaj są doskonale znani kibicom polskiego hokeja. Kasperlik od pięciu lat występuje w Polskiej Hokej Lidze (pierwsze dwa sezony spędził w Oświęcimiu, a od trzech lat jest zawodnikiem JKH GKS-u Jastrzębie).

Drugi z wymienionych przyszłych "importów" również ma za sobą grę pod obecnym trenerem reprezentacji - Robertem Kalaberem. W sezonach 2016/17 i 2017/18 pochodzący z Trebicza golkiper występował w drużynie z Jastrzębia. Po roku przerwy i występach na Wyspach Brytyjskich i w słowackiej Extralidze powrócił do PHL - tym razem do Lotosu PKH Gdańsk.  W ostatnim sezonie występował w czeskiej 1. lidze w zespole Dukli Jihlava z kolei w sezonie 2021/22 będzie zawodnikiem drużyny HC Residomo Hawierzów.

Obaj zawodnicy świetnie znają realia polskiego hokeja, wielu reprezentantów Polski i obaj, w myśl przepisów Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie mogliby występować w narodowych barwach naszego kraju.

Trener Kalaber rozmawiał już o grze w reprezentacji Polski zarówno z Martinem, którego ma w klubie, jak i z Tomasem. Przekazaliśmy sprawę do Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i czekamy na dobre wieści. Fuczik grając w Polsce pokazał się z bardzo dobrej strony. Swego czasu chcieliśmy przedłużyć z nim kontrakt w Jastrzębiu, ale wybrał ofertę z Wysp Brytyjskich. Jest nieco młodszy od Johna Murraya i Ondreja Raszki. Z pewnością wzmocniłby rywalizację o miejsce w reprezentacyjnej bramce, a doskonale wiemy, ile w hokeju znaczy dobry bramkarz. Z kolei Martin Kasperlik z roku na rok robi duże postępy. Jest niezwykle szybkim napastnikiem i co ważne, potrafi zdobywać kluczowe bramki – stwierdził w wywiadzie dla TVP Sport Leszek Laszkiewicz.

© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by