Gwiazdy 3. kolejki PHL
  Added One month ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Dziennikarze Planet of Hockey dokonali wyboru najlepszych zawodników 3. kolejki Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2021/22. W naszym zestawieniu znaleźli się zawodnicy Tauron Podhala Nowy Targ, GKS-u Katowice, KH Energi Toruń i JKH GKS-u Jastrzębie.


Bramkarz - Patrik Nechvatal (JKH GKS Jastrzębie)*

Obok Conrada Moldera (który w spotkaniu z STS-em Sanok zanotował "czyste" konto, broniąc 22 strzały na swoją bramkę) zanotował w tej serii gier najlepszy występ spośród wszystkich bramkarzy w PHL. W starciu z GKS-em Tychy obronił 26 spośród 27 strzałów na swoją bramkę, kończąc zawody ze skutecznością bliską 96%.


* wybrany zawodnikiem kolejki według członków grupy "Fani hokeja w Polsce" na Facebooku


Obrońca - Marcin Kolusz (Tauron Podhale Nowy Targ)

Doświadczonemu wychowankowi nowotarskiego Podhala przypomniały się czasy gry w linii ataku. W spotkaniu z Re-Plast Unią Oświęcim popularny "Kolos" zdobył dwie bramki czym w dużej mierze pomógł swojej drużynie sensacyjnie ograć "Unitów".


Obrońca - Alexander Yakimenko (GKS Katowice)

Rosyjski defensor bardzo dobrze odnalazł się w drużynie GKS-u Katowice. 24-latek urodzony w Tallinnie świetnie spisywał się w defensywie swojej drużyny w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec, zaś w ofensywie dołożył jedną bramkę, by jego zespół mógł cieszyć się z wygranej 5:2 i trzech punktów do ligowej tabeli.


Napastnik - Lauri Huhdanpaa (KH Energa Toruń)

Fiński napastnik był jednym z głównych architektów czwartkowej wygranej "Stalowych Pierników" nad STS-em Sanok. Torunianie wygrali tamto spotkanie 2:0, a Huhdanpaa brał udział przy obu bramkach - raz sam pokonał golkipera rywali, a raz asystował przy bramce kolegi z ataku.


Napastnik - Fabian Kapica (Tauron Podhale Nowy Targ)

Młody wychowanek Podhala Nowy Targ zachował się niczym profesor w starciu z Unią Oświęcim. Mimo iż nowotarżanie skazywani byli na porażkę z oświęcimianami, to jednak "Szarotki" zainkasowały pełną pulę, pokonując biało-niebieskich 4:3. W tym pojedynku Fabian Kapica zdobył dwie bramki, walnie przyczyniając się do końcowego triumfu.


Napastnik - Patryk Wronka (GKS Katowice)

Nowy-stary gracz GieKSy przypomniał sobie ostatni sezon w barwach GKS-u Katowice, kiedy był jednym z liderów katowickiego klubu. Piątkowy wieczór Wronka zakończył z dwiema bramkami dla swojej drużyny, zdobytymi w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec.


Gwiazdy 3. kolejki PHL - zestawienie: