Torunianie lepsi od Mistrza Polski!
  Dodano 3 lat temu   Skomentuj
Luiza Kowalewska fot. Róża Koźlikowska
We wtorkowy wieczór ekipa KH Energi Toruń podejmowała zespół Mistrza Polski. Ekipa Stalowych Pierników pokonała JKH GKS Jastrzębie 4:2, a bramki dla gospodarzy zdobyli: Dołęga, Shabanov, Arrak i Korchokha. Nie było to jednak łatwe zwycięstwo drużyny z Torunia i przez prawie całą trzecią tercję musieli odpierać ataki zespołu Roberta Kalabera.

Gospodarze od pierwszych minut meczu pokazali, że będzie to wyrównane spotkanie. Michał Kieler doskonale obronił strzały Sytego, Koguta czy Shabanova. Gry w przewadze nie przyniosły żadnej ze stron efektu. W 10. minucie wynik spotkania otworzył Jarosław Dołęga! Goście próbowali szybko odpowiedzieć, jednak Conrad Molder był na posterunku. Mimo wielokrotnych prób do końca pierwszej tercji nie uległ zmianie.

Na drugą część spotkania goście rozpoczęli dużo lepiej. Ale ponownie bramkarz Torunia był tam gdzie powinien i nie pozwolił drużynie z Jastrzębia doprowadzić do wyrównania. W 26. minucie doskonała kontra gospodarzy i Mikhaił Shabanov podwyższył prowadzenie na 2:0. W 28. minucie na ławkę kar trafił Dmitri Kozlov. Jastrzębianie bardzo dobrze wykorzystali grę w przewadze i już nieco 10 sekund później Razgals zdobył gola kontaktowego. 4 minuty później Robert Arrak podwyższył wynik na 3:1. Dużo zamieszania i dla obu drużyn posypały się kary. Trzy minuty przed końcem drugiej tercji drugiego gola dla przyjezdnych zdobył Maciej Urbanowicz.

W trzeciej tercji praktycznie całkowitą przewagę miała drużyna gości. Torunianie mieli trudności z wyjazdem spod własnej bramki. Na całe szczęście dla nich Conrad Molder spisywał się znakomicie. Mimo wielu szans, JKH GKS Jastrzębie nie było w stanie doprowadzić do remisu. W 58. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Korchokha czym przypieczętował zwycięstwo gospodarzy nad Mistrzami Polski.

KH Energa Toruń 2:0 JKH GKS Jastrzębie (1:0, 2:2, 1:0)

1:0 Jarosław Dołęga - Lauri Huhdanpaa - Robert Arrak (9:45)

2:0 Mikhail Shabanov - Robert Arrak - Dmitri Kozlov (25:48)

2:1 Frenks Razgals -Egils Kalns - Maciej Urbanowicz (27:53, w przewadze)

3:1 Robert Arrak - Jarosław Dołęga - Yegor Shkodenko (31:48)

3:2 Maciej Urbanowicz (36:27)

4:2 Robert Korchokha (57:20)

Sędziowali: Michał Baca i Paweł Kosidło (główni) oraz Artur Hyliński i Jacek Szutta (liniowi)

Minuty karne: 12:14

Strzały: 21:28

KH Energa Toruń: Molder - Kozlov (2), Shkrabau, Lehtimaki, K. Kalinowski (2), Kogut - Jaworski, Zieliński, Limma (2), Syty, M. Kalinowski - Shkodenko, Rodionov, Shabanov, Arrak, Huhdanpaa - Schafer, Zając (2), Korchokha, Rozkhov, Dołęga (2)

Trener: Jussi Tupamaki

JKH GKS Jastrzębie: Kieler - Górny, Bryk (2), Kasperlik (2), Rac (2), Bashirov - E. Sevcenko, Jass (2), Urbanowicz, Pavlovs, A. Sevcenko - Horzelski, Kamenov, Kalns (2), Mlynarovic (2), Razgals - Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Trener: Robert Kalaber.