Gwiazdy 21. kolejki PHL
  Added One week ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Dziennikarze Planet of Hockey dokonali wyboru najlepszych zawodników 21. kolejki Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2021/22. W naszym zestawieniu znaleźli się zawodnicy Re-Plast Unii Oświęcim, Zagłębia Sosnowiec, KH Energi Toruń, GKS-u Tychy i Ciarko STS-u Sanok.

Bramkarz - Michał Czernik (Zagłębie Sosnowiec)

Mimo iż sosnowiczanom nie udało się pokonać katowickiej GieKSy golkiper Zagłębia zanotował świetny występ na tle faworyzowanych rywali. W starciu z liderem ligowej tabeli Czernik obronił aż 48 z 51 strzałów na swoją bramkę - to z kolei dało mu skuteczność bliską 94%.

Obrońca - Ryan Glenn (Re-Plast Unia Oświęcim)

Zdobył bardzo ważnego gola dla Re-Plast Unii Oświęcim w spotkaniu z Tauron Podhalem Nowy Targ. Jego trafienie doprowadziło do wyrównania, a chwilę później Krystian Dziubiński przechylił szalę zwycięstwa na stronę "Unitów" w jakże trudnym starciu z nowotarskimi "Szarotkami".

Obrońca - Adrian Jaworski (KH Energa Toruń)

Defensor toruńskiej Energi zdobył drugą bramkę dla "Stalowych Pierników" w spotkaniu z Ciarko STS-em Sanok. Bardzo dobrze wywiązywał się także z założeń gry w defensywie, choć jego drużyna nie uchroniła się błędów w obronie, tracąc prowadzenie i wygrywając dopiero po dogrywce.

Napastnik - Victor Rollin Carlsson (Re-Plast Unia Oświęcim)

O tym jak ważne ogniwo w tym sezonie stanowi w układance Krzysztofa Majkowskiego udowodnił w pierwszym spotkaniu po powrocie po kontuzji. W starciu z JKH GKS-em Jastrzębie kanadyjski napastnik zdobył dwie z pięciu bramek, walnie przyczyniając się do cennego zwycięstwa GKS-u Tychy 5:4 (po dogrywce).

Napastnik - Jakub Bukowski (Ciarko STS Sanok)*

Kolejny znakomity mecz wychowanka sanockiego hokeja. W starciu na Tor-Torze Bukowski zdobył kolejne dwie bramki i, choć nie udało się sanoczanom pokonać "Stalowych Pierników", zdołali oni wywieźć z Torunia jeden punkt. A sam Bukowski bardzo pewnie przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców Polskiej Hokej Ligi.

* wybrany zawodnikiem kolejki według członków grupy "Fani hokeja w Polsce" na Facebooku

Napastnik - Jean Dupuy (GKS Tychy)

Kolejny z architektów wygranej biało-niebieskich w spotkaniu z Podhalem Nowy Targ. Szwed w tym starciu zdobył dwie bramki, a przy kolejnej zanotował asystę. To pozwoliło jego ekipie pokonać "Szarotki" 6:5. 

Gwiazdy 21. kolejki PHL - zestawienie:

© 2021 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by