Przełamanie Stalowych Pierników
  Dodano 3 lat temu   Skomentuj
Luiza Kowalewska fot. Róża Koźlikowska | Planet of Hockey
KH Energa Toruń w ramach 29. kolejki podejmowała na swoim lodowisku zespół z Podhala. Stalowe Pierniki po sześciu porażkach w końcu odnieśli zwycięstwo! Torunianie pokonali Szarotki 6:2.

Torunianie bardzo dobrze weszli w mecz. Jedna z pierwszych akcji gospodarzy i już błyskawiczny gol. Wynik spotkania otworzył Lauri Huhdanpaa. Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać. 17 sekund później krążek w bramce umieścił Mikalai Syty! Stalowe Pierniki wyraźnie kontrolowały przebieg pierwszej części meczu. Szarotki próbowały swoich sił, jednak bezskutecznie. Dopiero na 20 sekund przed zakończeniem tej tercji gola kontaktowego zdobył Gleb Bondaruk.

Drugą część spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście. Grali agresywnie w ataku i co chwilę zagrażali bramce strzeżonej przez Moldera. W 30. minucie gospodarze przejęli inicjatywę, czego skutkiem była kolejna bramka. W 34. minucie Robert Arrak podwyższył prowadzenie na 3:1! Szarotki błyskawicznie odpowiedziały! Indywidualna akcja Słowakiewicza i na tablicy wyników już 3:2!

Trzecia tercja całkowicie należała do gospodarzy. Już od pierwszych jej minut mocno atakowali bramkę Bizuba, a w 45. minucie Arrak pokonał go po raz drugi w tym spotkaniu. Szarotki próbowały odrobić stratę, jednak nie było to łatwe zadanie. W 59. minucie o czas poprosił trener gości. Zaraz po tym, Paweł Bizub zjechał do boksu i zawodnicy z Podhala grali bez bramkarza. Goście ze wszystkich sił próbowali sforsować toruńską obronę, ale bezskutecznie. Na 29 sekund przed końcem spotkania, w pustej bramce, krążek umieścił Mikhaił Shabanov. Przypieczętowaniem zwycięstwa gospodarzy była bramka zdobyta przez Henriego Limmę na 14 sekund przed zakończeniem meczu. Stalowe Pierniki w końcu przełamały złą passę i dopisały do swojego konta 3 punkty!

[PHL] KH Energa Toruń - Tauron Podhale Nowy Targ

KH Energa Toruń 6:2 Tauron Podhale Nowy Targ (2:1, 1:1,3:0)

1:0 Lauri Huhdanpaa - Robert Arrak - Vadim Vasjonkin (1:24)

2:0 Mikalai Syty - Robert Korchokha (1:41)

2:1 Gleb Bondaruk - Bartłomiej Neupauer (19:38)

3:1 Robert Arrak - Vadim Vasjonkin (33:30)

3:2 Adrian Słowakiewicz (34:29)

4:2 Robert Arrak - Mikalai Syty (44:25, w przewadze)

5:2 Mikhaił Shabanov - Yegor Shkodenko (59:31, na pustą bramkę)

6:2 Henri Limma - Aliaksandr Shkrabau - Adrian Jaworski (59:46)

Sędziowali: Marcin Polak i Mariusz Smura (główni) - Michał Żak i Mateusz Kucharewicz (liniowi)

Minuty karne: 8-8

Strzały: 26-19

Frekwencja: 540

KH Energa Toruń: Molder - Jaworski, Shkrabau; Shabanov, K. Kalinowski, Kogut - Shkodenko, Zieliński (2); Vasjonkin, Arrak, Huhdanpaa - Kozlov, Rodionov; Limma, Korchokha (2), Syty - Skólmowski, Dołęga, Rozkhov, Olszewski, M. Kalinowski.
Trener: Jussi Tupamaki

Tauron Podhale Nowy Targ: Bizub - Tomasik, Mrugała; Bondaruk, Neupauer, Chvanchikov - Volrab, Szurowski (2); Siuty (2), Bryniczka, Kolusz - Sulka (2), Wsół; Worwa, Słowakiewicz, Saroka (2) - Kamieniecki, Malasiński.
Trener: Andrei Gusov