Czempionat odwołany
  Added 5 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. IIHF
Po zaledwie trzech dniach zmagań odwołany został turniej Mistrzostw Świata juniorów do lat 20. Władze IIHF taką decyzję usprawiedliwiają kolejnymi przypadkami koronawirusa w zespołach biorących udział w tym turnieju.
Bardzo krótko kibicom hokejowym na całym świecie przyszło cieszyć się ze zmagań hokeistów reprezentacji biorących udział w Mistrzostwach Świata do lat 20. Po trzech dniach władze Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie zakończyły zmagania. Powód? Rosnąca liczba przypadków zakażeń na Covid-19 wśród hokeistów biorących udział w tym turnieju.

Przypomnijmy, iż z uwagi na pozytywne wyniki testów na koronawirusa przyznaniem walkowera musiały zakończyć się pojedynki Szwajcarów z Amerykanami i Finów z Czechami. Taki sam los czekałby spotkanie Słowacji z Rosją. Oprócz tego, w dniu odwołania MŚ potwierdzono przypadki koronawirusa w reprezentacjach Kanady, Niemiec, Szwecji oraz u jednego z sędziów.

W poprzednim sezonie MŚ U20 rozegrane zostały w tzw. "bańce"; w tym sezonie organizatorzy pragnęli bardziej "otworzyć" turniej na kibiców i nie zamykać samych zawodników w hotelach.

© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by