Mecz Gwiazd KHL przełożony!
  Added 5 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Zaplanowany na styczeń Mecz Gwiazd ligi KHL nie odbędzie się. Wyjątkowo decyzja ta nie jest spowodowana pandemią koronawirusa.
Jak co roku All Star Game to wielkie hokejowe święta, tak w lidze NHL, jak i w KHL. W Rosji od pewnego czasu impreza ta urosła do całego tygodnia świętowania. Oprócz samego Meczu Gwiazd i konkursu umiejętności odbywa się także m.in. Mecz Gwiazd kobiecej ligi.

W tym sezonie impreza ta miała odbyć się w Czelabińsku, jednak, decyzją władz ligi KHL, została ona przełożona na kolejny rok. Powód? Wyjątkowo decyzja ta nie jest spowodowana jedynie pandemią koronawirusa, a... Igrzyskami Olimpijskimi!

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie władz KHL wielu zawodników, którzy braliby udział w nadchodzącym Tygodniu Gwiazd z pewnością pojawi się na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Złożoność organizacji All Star Week pod względem logistycznym, a także z uwagi na panujące restrykcje covidowe, spowodowały, że władze KHL przesunęły All Star Week w Czelabińsku z 2022 na 2023 rok.

- Jesteśmy bardzo smutni, że musimy przełożyć tę imprezę na przyszły rok. Nie była to łatwa decyzja dla nas, bo nie tylko my (KHL - przyp. red.), ale także JHL i WHL (kolejno juniorska liga i kobieca liga - przyp. red.) przygotowywały się do tego wielkiego święta razem z miastem, partnerami i całym regionem. Niestabilna sytuacja pandemiczna wciąż niekorzystnie wpływa na środowiska hokejowe na całym świecie. Chcemy zadbać o zdrowie zawodników i kibiców, a aby to zapewnić musielibyśmy wytworzyć wokół nich "bańkę" na czas całej imprezy. To zabiłoby ducha tego święta - zaznaczył Alexei Morozov, prezydent KHL.

© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by