Gwiazdy 28. kolejki PHL
  Added 5 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Dziennikarze Planet of Hockey dokonali wyboru najlepszych zawodników 28. kolejki Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2021/22. W naszym zestawieniu znaleźli się zawodnicy GKS-u Katowice, Comarch Cracovii, KH Energi Toruń, Re-Plast Unii Oświęcim oraz Ciarko STS-u Sanok.

Bramkarz - Denis Perevozchikov (Comarch Cracovia)

Golkiper Comarch Cracovii był jednym z najlepszych zawodników swojej ekipy w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. W Sosnowcu "Pasy" pokonały Zagłębie 2:1, a Rosjanin obronił 38 z 39 strzałów na swoją bramkę. To z kolei dało mu skuteczność na poziomie 97,4%.

Obrońca - Maciej Kruczek (GKS Katowice)

W ostatnim meczu 2021 roku katowicka GieKSa pokonała Tauron Podhale Nowy Targ 3:1. W zaległym meczu 28. kolejki jednego z goli dla ekipy ze stolicy Górnego Śląska zdobył właśnie Maciej Kruczek, przyczyniając się do końcowego zwycięstwa swojej drużyny.

Obrońca - Alexander Rodionov (KH Energa Toruń)

Mimo porażki w Oświęcimiu torunianie nie mają się czego wstydzić. Zagrali dobry mecz przeciwko rozpędzonej Unii i przegrali "zaledwie" 1:3. Asystę przy jedynej bramce dla "Stalowych Pierników" zapisał na swoim koncie Alexander Rodionov, który nie popełnił także żadnego poważnego błędu w linii obronnej.

Napastnik - Grzegorz Pasiut (GKS Katowice)

Kapitan GieKSy po raz kolejny był wyróżniającą się postacią swojej drużyny. Tym razem katowiczanie wygrali z nowotarskimi "Szarotkami" 3:1, a przy dwóch z trzech bramek swój udział zanotował Grzegorz Pasiut, dwukrotnie asystując przy trafieniach kolegów z drużyny.

Napastnik - Vasili Streltsov (Re-Plast Unia Oświęcim)*

Biało-niebiescy w ramach 28. kolejki podejmowali KH Energę Toruń i okazali się lepsi od torunian, wygrywając 3:1. Dwie z trzech bramek dla "Unitów", to gole, w których udział miał Vasilii Streltsov. Rosjanin raz sam pokonał golkipera rywali, a raz asystował przy bramce kolegi z zespołu.

* wybrany zawodnikiem kolejki według członków grupy "Fani hokeja w Polsce" na Facebooku

Napastnik - Sami Tamminen (Ciarko STS Sanok)

Niespodziewane, ale w pełni zasłużone zwycięstwo w Tychach odnotowali zawodnicy STS-u Sanok. Drużyna z Podkarpacia pokonała "trójkolorowych" aż 7:2, a hat-tricka i asystę zanotował w tym spotkaniu Sami Tamminen, prowadząc swoją drużynę do tak okazałego zwycięstwa.

Gwiazdy 28. kolejki PHL - zestawienie:

© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by