Gwiazdy 33. kolejki PHL
  Added 8 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Dziennikarze Planet of Hockey dokonali wyboru najlepszych zawodników 33. kolejki Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2021/22. W naszym zestawieniu znaleźli się zawodnicy GKS-u Katowice, JKH GKS-u Jastrzębie, Zagłębia Sosnowiec, oraz KH Energi Toruń.
Bramkarz - Andrei Filonenko (Zagłębie Sosnowiec)
Po raz drugi od swojego przejścia do Zagłębia Sosnowiec Rosjanin zanotował "czyste" konto. Tym razem sosnowiczanie rozbili w stolicy Podhala zespół z Nowego Targu, pokonując "Szarotki" 6:0. Filonenko w tym spotkaniu obronił wszystkie 24 strzały na swoją bramkę, notując shutout.

Obrońca - Mateusz Bryk (JKH GKS Jastrzębie)
Twierdza lidera zdobyta! Po serii dziewięciu ligowych zwycięstw z rzędu Re-Plast Unia Oświęcim musiała uznać wyższość rywali. "Katem" biało-niebieskich została drużyna JKH GKS-u Jastrzębie, która zwyciężyła w Oświęcimiu 5:2. Wynik tego spotkania otworzył Mateusz Bryk, który później do swojego dorobku dołożył także asystę.

Obrońca - Jakub Wanacki (GKS Katowice)
W kolejnych w tym sezonie hokejowych Derbach Śląska gracze GKS-u Katowice pokonali GKS Tychy 4:3 (po dogrywce). Jednym z kluczowych zawodników po katowickiej stronie był z pewnością Jakub Wanacki, który świetnie wywiązywał się z założeń defensywnych. 

Napastnik - Miro-Pekka Saarelainen (GKS Katowice)
W swoim drugim spotkaniu w barwach katowickiej GieKSy Saarelainen dwukrotnie asystował przy bramkach kolegów z drużyny. Kluczowe podania fiński napastnik zaliczył przy pierwszej i drugiej bramce dla katowickiego klubu.

Napastnik - Yevgeny Nikiforov (Zagłębie Sosnowiec)
Świetny występ zanotowało sosnowieckie Zagłębie w spotkaniu 33. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Podopieczni Grzegorza Klicha rozbili Podhale Nowy Targ, aplikując rywalom sześć bramek. Przy czterech z nich swój udział zanotował Yevgeny Nikiforov, który zdobył dwa gole i zaliczył dwie asysty.

Napastnik - Henri Limma (KH Energa Toruń)
W ramach tej serii gier "Stalowe Pierniki" pokonały na własnym terenie Comarch Cracovię 5:3. Tego zwycięstwa nie byłoby, gdyby nie "dublet" Henriego Limmy. Fin był wyróżniającą się postacią swojej drużyny w tym meczu, prowadząc torunian do zwycięstwa.

© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by