Torunianie zwyciężają w Jastrzębiu!
Luiza Kowalewska fot. Róża Koźlikowska
W drugim meczu fazy Play Off pomiędzy JKH GKS-em Jastrzębie a KH Energą Toruń do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. O wyniku spotkania zadecydował Nikolai Syty!

Pierwsze minuty drugiego pojedynku pomiędzy JKH GKS-em Jastrzębie a KH Energą Toruń zdecydowanie należały go gospodarzy. Już w 4. minucie szanse na otworzenie wyniku spotkania miał Frenks Razgals ale przytomny w bramce  był Mateusz Studziński. W 9. minucie karę za opóźnianie gry otrzymał właśnie bramkarz toruńskiej drużyny. Na ławkę kar, za niego, powędrował Mikhaił Shabanov. Jastrzębianie nie wykorzystali jednak gry w przewadze. W 15. minucie ukarany został Rodionov i gospodarze ponownie grali w przewadze jednego zawodnika. Jednak ponownie nie zdołali zdobyć wtedy bramki. W 18. minucie próbę podjął Bryk, jednak uderzył krążek wysoko nad bramkę.

Druga część spotkania zaczęła się od kary dla jastrzębskiej drużyny. Huhdanpaa próbował wykorzystać szansę ale lepszy okazał się Patrik Nechvatal. W 33. minucie wynik spotkania otworzyła drużyna gospodarzy. Zamieszanie pod bramką Studzińskiego wykorzystał Frenks Razgals! Chwilę później na ławkę kar, za zahaczanie, trafił Bryk. Torunianie dobrze wykorzystali grę w przewadze i Kamil Kalinowski doprowadził do wyrównania! Jastrzębianie próbowali szybko odpowiedzieć, jednak do końca tej tercji meczu było już bez bramek.

Lepsi na lodzie w trzeciej tercji byli gospodarze. W 46. minucie nieznacznie pomylił się Kostek. W 53. minucie swoją szansę miał Adrian Jaworski, ale pewnie w bramce Nechvatal. Dwie sekundy przed końcem trzeciej tercji Jastrzębianie ukarani zostali karą techniczną za nadmierną liczbę graczy. KH Energa Toruń dogrywkę zaczęła w przewadze! Decydująca bramka padła jednak kiedy ilość hokeistów na lodzie była wyrównana. Torunianom wystarczyły dwie minuty dogrywki! Nikolai Syty zdobył decydującego gola w tym spotkaniu! Bilans spotkań w Play Off  pomiędzy tymi drużynami to 1:1!

JKH GKS Jastrzębie 1:2d. KH Energa Toruń (0:0, 1:1, 0:0, 0:1d.)

1:0 Frenks Razgals - Vitalijs Pavlovs - Arturs Sevcenko (33:01)

1:1 Kamil Kalinowski - Mikhail Shabanov - Lauri Huhdanpaa (33:45, w przewadze)

1:2 Nikolai Syty - Robert Korchokha (62:02)

Sędziowali: Michał Baca i Krzysztof Kozłowski (główni) - Rafał Noworyta i Mateusz Bucki (liniowi)
Minuty karne: 14-6
Strzały: 32-20

Frekwencja: 797

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - E. Sevcenko, Kamenev; A. Sevcenko, Pavlovs (4), Razgals - Górny (2), Bryk (4); Kasperlik, Rac, Kalns  - Kostek, Horzelski; Nalewajka (2), Paś, Bondaruk - Yelshansky (2), Wróblewski; Jarosz, Płachetka.
Trener: Robert Kalaber.

KH Energa ToruńStudziński(2) - Shkodenko, Jaworski; Huhdanpaa, Arrak, Shabanov - Kurashov, Schafer; Vasjonkin, K. Kalinowski, M. Kalinowski - Kozlov, Rodionov (2); Limma (2), Korchokha, Syty - Bajwenko, Skólmowski; Olszewski, Zając, Rozkhov.
Trener: Jussi Tupamaki