Festiwal bramek w Jastrzębiu!
  Dodano 2 lat temu   Skomentuj
Mateusz Barański fot. Jacek Kopciński | Planet of Hockey
Prawdziwą kanonadę strzelecką obejrzeli kibice zgromadzeni w piątkowy wieczór na Jastorze. Gospodarze w spotkaniu 19. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonali Zagłębie Sosnowiec 7:4.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Już w trzeciej minucie spotkania sposób na Patrika Spesnego znalazł Mateusz Bryk, który popisał się indywidualną akcją. 5 minut na 2:0 podwyższył Patryk Pelaczyk, wykorzystując zamieszanie pod sosnowiecką bramką. Pierwsza tercja to był popis gry ofensywnej jastrzębian. W 15 minucie strzał Macieja Urbanowicza do bramki przekierował Raivo Freidenfelds a na 13 sekund przed końcem tercji na 4:0 podwyższył Eriks Sevchenko. Gospodarze po pierwszej tercji prowadzili 4:0 i ten wynik w stu procentach oddawał wydarzenia na jastrzębskim lodowisku.

Podopieczni Roberta Kalabera nie zamierzali zwalniać tempa w drugiej tercji. W 24 minucie na 5:0 podwyższył kapitan, Maciej Urbanowicz. Szóstą bramkę gospodarze zdobyli w 34 minucie za sprawą Marka Kaleinokovasa. 30 sekund przed zakończeniem drugiej odsłony dublet skompletował Patryk Pelaczyk i wydawało się, że jest już po meczu. Sosnowiczanie nie zamierzali jednak tak łatwo się poddawać. Sygnał do ataku dał Jakub Witecki, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Dominika Pasia. Na zegarze widniał wynik 7:1 a do końca drugiej tercji pozostawało 12 sekund.

Razem z syreną kończącą drugą część meczu właściwie zakończyła również występ JKH w tym spotkaniu. Trzecia tercja to całkowita dominacja Zagłębia, które za sprawą Tomasza Kozłowskiego, Damiana Piotrowicza i Vitalija Andreikiva zdobyło trzy bramki ustalając wynik meczu na 7:4.

JKH wygrywa na Jastorze, jednak postawa gospodarzy w trzeciej tercji może pozostawiać wiele do życzenia jastrzębskim kibicom.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 7:4 (4:0, 3:1,0:3)

1:0 Mateusz Bryk - Dominik Jarosz (02:21)

2:0 Patryk Pelaczyk - Dominik Jarosz - Mateusz Bryk (07:54)

3:0 Raivo Freidenfelds - Kamil Górny - Eduard Hugo Jansons (14:36)

4:0 Eriks Sevcenko - Antons Sinegubovs - Dominik Jarosz (19:47)

5:0 Maciej Urbanowicz - Olli-Petteri Viinikanen - Dominik Paś (23:58)

6:0 Mark Kaleinokovas (33:52)

7:0 Patryk Pelaczyk - Antons Sinegubovs - Eriks Sevcenko (39:30)

7:1 Jakub Witecki (39:48, rzut karny)

7:2 Tomasz Kozłowski - Jakub Witecki - Michał Naróg (46:59)

7:3 Damian Piotrowicz - Jarosław Rzeszutko (55:41)

7:4 Vitalii Andreikiv (58:10, w osłabieniu)

Sędziowali: Tomasz Radzik i Przemysław Gabryszak (jako główni) - Sławomir Szachniewicz i Michał Gerne (jako liniowi)
Minuty karne: 2-6
Strzały: 45-20
Widzów: 489

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Kostek, Viinikanen; Urbanowicz, Paś, Freidenfelds - Górny, Jansons; Kaleinokovas, Mikyska, Svec - Sevcenko, Bryk; Pelaczyk, Jarosz, Sinegubovs - Kameneu(2), Horzelski; R. Nalewajka, Ł. Nalewajka.
Trener: Robert Kalaber

Zagłębie Sosnowiec: Spesny - Naróg, Kotlorz; Kogut, Kozłowski, Witecki - Khoperia(2), Andreikiv; Danylenko, Rzeszutko(2), Piotrowicz - Krawczyk, Michałowski(2); Nahunko, Butsenko, Sikora - Opiłka, Luszniak; Piotrowski, Dubinin, Kasprzyk.
Trener: Grzegorz Klich