Niespodziewane emocje w Oświęcimiu. Unia wygrywa po dogrywce!
Jacek Kopciński fot. Jacek Kopciński | Planet of Hockey
Nadspodziewanie wyrównany był piątkowy pojedynek Re-Plast Unii Oświęcim z Tauron Podhalem Nowy Targ. O wyniku tego starcia zadecydowała dogrywka, w której szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy przechylił Pavel Padakin.

Niesamowite hokejowe emocje przeżyli kibice zebrani na trybunach oświęcimskiego lodowiska. Prawdziwy rollercoaster rozpoczął się… od trzęsienia ziemi w pierwszej tercji, którą sensacyjnie wygrali nowotarżanie. Roberta Kowalówkę w pierwszych 20 minutach dwukrotnie pokonywał Alex Maunula.

Drugą tercję podopieczni Juraja Faitha rozpoczęli w podobnym tonie, co pierwszą odsłonę tego spotkania i po nieco ponad pięciu minutach nowotarżanie prowadzili już 3:0. Tym razem drogę do bramki Kowalówki znalazł Oleksii Vorona, a Alex Maunula wcielił się w rolę rozgrywającego.

Później jednak inicjatywę przejęli gospodarze, którzy jeszcze przed końcem drugiej tercji doprowadzili do remisu. Sygnał do ataku dał w 30. minucie Krystian Dziubiński, wykorzystując grę “Unitów” w liczebnej przewadze. Kolejne dwa trafienia dla biało-niebieskich padły w odstępie 27 sekund. Najpierw na listę strzelców wpisał się Jan Sołtys, a kilka chwil później Łukasz Krzemień.

Nowotarżanie nie zamierzali składać broni, jednak długo przyszło czekać nam na kolejne bramki. Dopiero w 57. minucie Fabian Kapica przełamał impas strzelecki. Wychowanek nowotarskiego Podhala precyzyjnie umieścił krążek pod poprzeczką bramki Roberta Kowalówki, wyprowadzając Podhala na prowadzenie.

Niestety dla przyjezdnych ich radość z prowadzenia nie trwała długo. Zaledwie 27 sekund potrzebowali gospodarze, aby doprowadzić do wyrównania. Tym razem na listę strzelców wpisał się Roman Graborenko, dla którego pojedynek z “Szarotkami” był debiutem w Polskiej Hokej Lidze.

Do końca regulaminowego czasu gry żadna ze stron nie wyprowadziła zabójczego w skutkach ataku i o losach tego meczu decydować miała dogrywka.

W dodatkowym czasie gry bardzo szybko “Unici” przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po zaledwie 67 sekundach gry Pavel Padakin zdobył “złotego” gola, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Re-Plast Unia Oświęcim - Tauron Podhale Nowy Targ 5:4d. (0:2, 3:1, 1:1, 1:0d.)

0:1 Alex Maunula - Ondrej Volrab - Patryk Wsół (08:27)
0:2 Alex Maunula - Oleksii Vorona - Patrik Fric (13:39)
0:3 Oleksii Vorona - Ondrej Volrab - Alex Maunula (25:17)
1:3 Krystian Dziubiński (29:36, w przewadze)
2:3 Jan Sołtys - Sebastian Kowalówka - Łukasz Krzemień (37:20)
3:3 Łukasz Krzemień - Sebastian Kowalówka - Peter Bezuska (37:47)
3:4 Fabian Kapica - Łukasz Kamiński - Bartłomiej Neupauer (56:58)
4:4 Roman Gaborenko - Pavel Padakin (57:25)
5:4 Pavel Padakin - Krystian Dziubiński - Roman Dyukov (61:07)

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski i Paweł Kosidło (główni) - Mateusz Kucharewicz i Dariusz Pobożniak(liniowi)
Strzały: 33 - 19
Minuty karne: 2 - 6

Re-Plast Unia Oświęcim: Kowalówka R. - Pangelov-Yuldashev,Dyukov; Szczechura, Cichy, Denyskin - Jerofejevs (2), Gaborenko; Padakin, Dziubiński, Ahopelto - Bezuska, Jakobsons; Sołtys, Krzemień, Kowalówka S. - Noworyta, Paszek; Laakso, Wanat, Prusak.
Trener: Nik Zupancic

Tauron Podhale Nowy Targ: Klimowski - Jelinek, Mrugała; Kapica, Neupauer, Svitana - Volrab (2), Wsół (2); Kamiński, Tomasik, Słowakiewicz - Moksunen, Aleksandrov; Fric, Vorona, Maunula (2) - Zorko, Bochnak; Worwa, Saroka.
Trener: Juraj Faith