Stalowe Pierniki z nowym bramkarzem! Szwed za Łotysza!
  Added 2 weeks ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Róża Koźlikowska | Planet of Hockey
Dobiegła końca przygoda Ervinsa Mustukovsa z grą w barwach KH Energi Toruń. Łotysz po rozegraniu zaledwie 16 meczów został zastąpiony przez Szweda - Markusa Ekholma.
O tym, że Ervins Mustukovs nie będzie więcej bronił barw toruńskiego klubu dowiedzieliśmy się zaledwie kilka godzin temu. Szefostwo “Stalowych Pierników” bardzo szybko “załatało” dziurę powstałą w obsadzie toruńskiej bramki po odejściu łotewskiego golkipera.

Nowym bramkarzem zespołu z Torunia będzie 25-letni Szwed Markus Ekholm Rosen. Wychowanek IFK Ore przez całą swoją dotychczasową karierę związany był z klubami ze Szwecji. Przez lata “wędrował” po kolejnych szczeblach rozgrywkowych w swoim kraju. Najwięcej meczów rozegrał jednak na 3. poziomie rozgrywkowym, broniąc barw klubów z dolnych partii ligowej tabeli. 

W obecnym sezonie w lidze HockeyEttan zagrał w zaledwie pięciu spotkaniach w barwach Enkopings SK, w których bronił ze średnią skutecznością na poziomie 85,4%. Łącznie w tych rozgrywkach wystąpił natomiast w 66 spotkaniach, broniąc na poziomie niespełna 90%. Ekholm Rosen to brat Mattiasa Ekholma, zawodnika Nashville Predators. 
© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by