Cracovia za trzy punkty!
Mateusz Barański fot. Jacek Kopciński | Planet of Hockey
W spotkaniu 29. kolejki Polskiej Hokej Ligi, hokeiści Comarch Cracovii pewnie pokonali na własnym lodzie Marma Ciarko STS Sanok - 6:1. Dublety na swoich kontach zapisali Marek Racuk i Radosław Sawicki.

Spotkanie od pierwszych minut przebiegało pod dyktando gospodarzy. Krakowianie grali więcej krążkiem i kreowali więcej sytuacji bramkowych. Do dziewiątej minuty skutecznie w bramce spisywał się jednak Dominik Salama. Wówczas krążek zza bramki dokładnie na patkę Racuka dograł Wronka i gospodarze otworzyli wynik spotkania. Dwie i pół minuty później na 2:0 w przewadze podwyższył Radosław Sawicki, który zmienił tor lotu krążka po bardzo mocnym uderzeniu Racuka.

Sanoczanie swoich szans szukali w kontratakach, jednak ich próby skutecznie powstrzymywał Rok Stojanovic. Gospodarze przyspieszyli tempa w połowie spotkania. W trzydziestej pierwszej minucie dublet skompletował Racuk, który wykorzystał zamieszanie pod bramką Sanoka. Cztery minuty później z bardzo dobrej strony pokazał się czwarty atak gospodarzy. Sebastian Brynkus wykończył wzorcową kontrę Roberta Arraka. Sanoczanie odpowiedzieli kilkanaście sekund później trafieniem Kalle Valtoli, ale było to wszystko na co stać było przyjezdnych w tym meczu.

W trzeciej tercji swoją drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Sawicki a wynik spotkania na 6:1 ustalił Ales Jezek.

Comarch Cracovia - Marma Ciarko STS Sanok 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

1:0 Marek Racuk - Damian Kapica - Patryk Wronka (08:11)
2:0 Radosław Sawicki - Marek Racuk - Saku Kinnunen (10:41 w przewadze)
3:0 Marek Racuk - Erik Nemec (30:24)
4:0 Sebastian Brynkus - Robert Arrak (34:36)
4:1 Kalle Valtola - Niko Ahoniemi - Ville Heikkinen (35:14)
5:1 Radosław Sawicki - Roman Rac - Marek Racuk (42:25 w przewadze)
6:1 Ales Jezek - Damian Kapica - Patryk Wronka (51:19)

Sędziowali: Patryk Pyrskała i Paweł Breske (główni) - Dariusz Pobożniak i Łukasz Barutowicz (liniowi)
Minuty karne: 6-6
Strzały: 29-15
Widzów: 437

Comarch Cracovia: Stojanovic - Kinnunen, Krejci; Kasperlik(2), Rac, Sawicki - Saur, Gula; Wronka, Jezek(4), Kapica - Husak, Bdzoch; Nemec, Racuk, Michalski - Dziurdzia, Tynka; Brynkus, Csamango, Arrak.
Trener: Rudolf Rohacek.

Marma Ciarko STS Sanok: Salama - Karlsson(2), Valtola; J. Lorraine, Tamminen, Heikkinen - Lysenko, Biłas; Ahoniemi, Makela, E. Loraine(2) - Hoglund, Tolstushko; Miccoli, Mocarski, Harilla - Rąpała, Florczak(2); Ginda, Dobosz.
Trener: Mikka Elomo.