Szczęśliwe zakończenie dla gospodarzy. JKH wygrywa w karnych!
  Dodano Rok temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni zawodnikom JKH GKS-u Jastrzębie przyszło rozgrywać serię rzutów karnych. Tym jednak razem jastrzębianie zdołali w najazdach przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, pokonując Comarch Cracovię 4:3.

Piątkowy mecz znacznie lepiej rozpoczęli krakowianie, którzy prowadzenie objęli w 4. minucie. Strzał Jirziego Guli z najbliższej odległości dobił Damian Kapica, otwierając wynik spotkania z JKH GKS-em Jastrzębie.

Wyrównanie przyszło w 9. minucie. Pierwszy gol dla jastrzębian w tym meczu zdobył kapitan śląskiego klubu Maciej Urbanowicz, który bezbłędnie wykorzystał sytuację "sam na sam" z golkiperem "Pasów".

W drugiej tercji podopieczni Roberta Kalabera zdołali nawet wyjść na prowadzenie - w 25. minucie Marcin Horzelski precyzyjnym strzałem z bulika pokonał Davida Zabolotnego.

Radość jastrzębian trwała jednak do 34. minuty. Po takim bowiem czasie na tablicy wyników ponownie widniał rezultat remisowy. Doskonałe podanie Damiana Kapicy na bramkę zamienił Patryk Wronka.

Remisem zakończyła się także trzecia odsłona spotkania, w której jako pierwsi bramkę zdobyli krakowianie - już po 82 sekundach od wznowienia gry Erik Nemec, wykorzystał błąd jastrzębskiej defensywy, pokonując Bence Balizsa z najbliższej odległości. Remis dość niespodziewanie przyszedł w 52. minucie. Gdy hokeiści JKH grali w liczebnej przewadze, niesygnalizowanym strzałem golkipera rywali pokonał Dominik Paś.

Trzecia tercja nie przyniosła jednak rozstrzygnięcia; te dały nam dopiero rzuty karne. W najazdach bramkarza rywali pokonywali tylko jastrzębianie. Bramki Josefa Mikyski i Raivo Freidenfeldsa spowodowały, że dodatkowy punkt za zwycięstwo zainkasowali hokeiści ze Śląska.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:3k. (1:1, 1:1, 1:1, 0:0d., 1:0k.)

0:1 Damian Kapica - Jiri Gula - Patryk Wronka (03:42)
1:1 Maciej Urbanowicz - Eduards Hugo Jansons - Raivo Freidenfelds (08:35)
2:1 Marcin Horzelski - Raivo Freidenfelds (24:50)
2:2 Patryk Wronka - Damian Kapica - Fabian Kapica (33:01)
2:3 Erik Nemec - Patrik Husak - Marek Racuk (41:22)
3:3 Dominik Paś - Antons Sinegubovs - Raivo Freidenfelds (51:04, w przewadze)
4:3 Josef Mikyska (decydujący rzut karny)

Sędziowali: Przemysław Gabryszak i Robert Długi (główni) - Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz (liniowi)
Minuty karne: 12 (w tym 2 min. tech.) - 10
Strzały: 27 - 44
Widzów: 750

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen, Bryk; Urbanowicz (2), Paś (2), Rajamaki - Górny (2), Jansons; Kaleinikovas, Mikyska, Svec (2) - Kostek, Kamenev; Nalewajka (2), Freidenfelds, Pelaczyk - Horzelski, Sevcenko; Blanik, Onak, Sinegubovs.
Trener: Robert Kalaber

Comarch Cracovia: Zabolotny - Kinnunen, Jezek (2); Kasperlik, Rac (2), Sawicki - Saur, Gula (4); Wronka, Kapica (2), Kapa - Husak, Graborenko; Nemec, Racuk, Tomi - Krejci, Bdzoch; Brynkus, Arrak, Michalski.
Trener: Rudolf Rohaczek