Udany rewanż Jastrzębian - dublet Rajamakiego
  Dodano Rok temu   Skomentuj
Mateusz Barański fot. Róża Koźlikowska | Planet of Hockey
Drużyna JKH GKS-u Jastrzębie udanie zrewanżowała się sanoczanom za piątkową porażkę w karnych. Podopieczni Roberta Kalabera ponownie rozegrali świetną pierwszą tercję ale tym razem dowieźli wynik do końca.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy, już w drugiej minucie Hugo Jansons pokonał Filipa Świderskiego i wyprowadził JKH na prowadzenie. 4 minuty później okres gry w przewadze na bramkę zamienił Kameneu i jastrzębianie prowadzili dwoma golami. Sanoczanie odpowiedzieli niemal natychmiast - 12 sekund później kontaktową bramkę strzelił Johan Lorraine. I kiedy wydawało się, że goście wrócili na właściwe tory to przytrafił im się błąd w trakcie gry w przewadze. Krążek przechwycił Dominik Paś i podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Drugą odsłonę ponownie lepiej rozpoczęli hokeiści spod czeskiej granicy. W 27. minucie bramkę na 4:1 zdobył Tuuka Rajamaki i wydawać by się mogło, że mecz jest już rozstrzygnięty. Dotychczasowe pojedynki tych drużyn były jednak bardzo wyrównane i sanoczanie nie mieli zamiaru tak łatwo się poddać. W 33. minucie drugą bramkę dla gości zdobył Juho Makela i jasne się stało, że w tym meczu będą jeszcze emocje.

Tercja numer trzy to szukanie kontaktu przez gości i próby kontrataków gospodarzy. Sporo pracy mieli obaj bramkarze ale obaj świetnie wywiązywali się ze swojej roboty. Warto podkreślić, że obaj trenerzy zdecydowali się na zmiany w bramkach po piątkowym spotkaniu tak więc dzisiaj oglądaliśmy Bence Balizsa w jastrzębskiej bramce i Filipa Świderskiego w sanockiej. Do 58. minuty meczu utrzymywał się jednak wynik z drugiej tercji - wówczas Miika Elomo poprosił o regulaminową przerwę w grze i zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza. Sanoczanie długo utrzymywali się przy krążku jednak na 18. sekund przed końcem wynik strzałem do pustej bramki ustalił Rajamaki.

JKH GKS Jastrzębie - Marma Ciarko STS Sanok 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

1:0 Eudards Hugo Jansons - Kamil Górny - Łukasz Nalewajka (01:23)

2:0 Yauheni Kameneu - Josef Svec (05:41 w przewadze)

2:1 Johan Lorraine - Bogusław Rąpała - Elliot Lorraine (05:53)

3:1 Dominik Paś (13:03 w osłabieniu)

4:1 Tuuka Rajamaki - Arkadiusz Kostek - Dominik Paś (26:11)

4:2 Juho Makela - Ville Heikkinen - Jere Karlsson (32:19)

5:2 Tuuka Rajamaki - Eriks Sevchenko (59:42 do pustej bramki)

Sędziowali: Tomasz Radzik i Rafał Noworyta (główni) - Maciej Byczkowski i Grzegorz Cytawa (liniowi)
Minuty karne: 6-10
Strzały: 40-19
Widzów: 460

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Viinikainen(2), Kostek; Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Sevchenko, Bryk(2); Friendenfelds, Mikyska, Svec - Górny, Kameneu(2); Jansons, Jarosz, Nalewajka - Horzelski, Blanik, Sinegubovs, Płachetka.

Trener: Robert Kalaber

Marma Ciarko STS Sanok: Świderski - Karlsson, Valtola, Ahoniemi, Tamminen, Heikkinen - Florczak(4), Rąpała(2), Lorraine J., Makela, Lorraine E. - Hoglund, Lysenko; Mocarski, Harila(2) - Wróbel, Miccoli, Sienkiewicz.

Trener: Miika Elomo