PLHK: Perfekcyjne Atomówki i historyczna porażka Polonii
  Added 2 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Zakończył się sezon zasadniczy Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. W miniony weekend rozegranych zostało ostatnich sześć spotkań przed fazą play-off.
O perfekcyjnym weekendzie mówić mogą zawodniczki z Tychów, które nie tylko odniosły dwa bardzo pewne zwycięstwa, ale, co więcej, w miniony weekend nie straciły nawet bramki. 

Tyszanki w sobotę pewnie pokonały Cracovię 13:0, a dzień później ograły Podhale Nowy Targ 8:0. W obu wspomnianych meczach pierwszoplanowe role odgrywały w tyskim zespole Sylwia Łaskawska (7 bramek i 4 asysty w tym dwumeczu ) i Aleksandra Górska (5 bramek i 2 asysty w dwóch ostatnich spotkaniach), a także Agnieszka Dziedzioch, która w sobotę zdobyła trzy gole i zaliczyła asystę, a dzień później wpisała się na listę strzelców, zdobywając jedną bramkę.

Dwa zwycięstwa w ten weekend odniosły także hokeistki z Oświęcimia, które mierzyły się z tymi samymi rywalkami co tyskie Atomówki. Ich wygrane nie były jednak już tak okazałe. W obu spotkaniach “Unitki” pokonywały rywalki 2:0 - w sobotę bramki dla oświęcimianek zdobywały Aneta Michałek i Joanna Strzelecka, a dzień później dwa gole na swoim koncie zapisała Kamila Wieczorek. 

Podobnie jak kluby z Tychów i Oświęcimia, tak i ekipa z Gdańska dopisała do swojego konta komplet sześciu “oczek”. W sobotę podopieczne Zenona Obłońskiego napisały ważną kartę w historii polskiej ligi kobiecej, pokonując urzędujące mistrzynie Polski 4:2. Dwie bramki dla “Stoczni” zdobyła w tym meczu Dominika Korkuz, a po jednej dołożyły Renata Tokarska i Magdalena Łąpieś. Warto zaznaczyć, iż dla bytomianek była to pierwsza porażka w PLHK od blisko dwóch lat!

W niedzielę z kolei gdańszczanki na własnej tafli pokonały Kojotki Naprzód Janów 6:3. W tym spotkaniu dubletem popisała się Maja Brzezińska po stronie gospodarzy oraz Małgorzata Zakrzewska w drużynie Kojotek. 

Minionym weekendem zakończyliśmy sezon zasadniczy Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Mimo porażki w ostatnim meczu i zrównania się punktami z gdańskim Stoczniowcem pierwsze miejsce utrzymały hokeistki Polonii Bytom, które — dzięki wygraniu sezonu zasadniczego — awansowały bezpośrednio do półfinału PLHK. Drugie miejsce przypadło w udziale wspomnianym gdańszczankom, a na trzecim miejscu sezon zasadniczy skończyły Atomówki GKS Tychy. 

Klasyfikację kanadyjską mijającego sezonu zasadniczego wygrała rewelacja obecnego sezonu — Małgorzata Zakrzewska — która w 12 meczach zdobyła aż 29 bramek i zapisała na swoim koncie 11 asyst. Na drugim miejscu uplasowała się Karolina Późniewska (9 meczów, 16 bramek, 17 asyst), a podium klasyfikacji kanadyjskiej uzupełniła Joanna Orawska (12 meczów, 12 bramek, 13 asyst).

W najlepszej “10” Polskiej Ligi Hokeja Kobiet znalazły się jeszcze trzy reprezentantki GKS Stoczniowca Gdańsk (Magdalena Łąpieś, Dominika Korkuz i Iga Schramm), dwie kolejne zawodniczki Polonii Bytom (Olivia Tomczok i Ida Talanda), a także hokeistka Atomówek GKS Tychy Sylwia Łaskawska.

Faza play-off w PLHK — zestawienie par ćwierćfinałowych:

GKS Stoczniowiec Gdańsk — KS Cracovia 1906
SKKH Atomówki GKS Tychy — MMKS Podhale Nowy Targ
KHNLK Kojotki Naprzód Janów — UKHK Unia Oświęcim

Mecze pierwszej rundy play-off Polskiej Ligi Hokeja Kobiet zaplanowano na weekend 9-11 lutego. W półfinale na zwycięzcę pary Kojotki Naprzód Janów - UKHK Unia Oświęcim czeka już ekipa BS Polonii Bytom.


© 2023 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by