Wysokie zwycięstwo Stalowych Pierników!
Luiza Kowalewska fot. Róża Koźlikowska | Planet od Hockey
W meczu 43. kolejki KH Energa Toruń pewnie pokonała Tauron Podhale Nowy Targ. Stalowe Pierniki zaaplikowały Szarotkom aż 8 bramek, a dublet zdobył toruński obrońca - Mateusz Zieliński.

Już w 7. minucie gospodarze otworzyli wynik spotkania. Strzał z bliskiej odległości oddał Dominik Olszewski. Było to jego pierwsze trafienie w obecnym sezonie. Minutę później z akcją ruszył Koskinen, ale obrona Nowego Targu zdołała powstrzymać napastnika. W 13. minucie do wyrównania doprowadził kapitan Szarotek - Bartłomiej Neupauer. Dwie minuty później krążek ponad bramkę posłał Elomaa. W 16. minucie, strzałem na dalszy słupek, wynik podwyższył Istvan Szucs. Dwie minuty później ukarany został Worwa. Torunianie dobrze wykorzystali grę w przewadze. Trzydzieścidwie sekundy przed końcem pierwszej tercji bramkę na 3:1 zdobył Augustkalns.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania sędziowie ponownie ukarali Worwę. I tym razem gospodarze skorzystali z gry w przewadze. W 24. minucie Zieliński pokonał Bizuba strzałem nad parkanem. W 29. minucie trener Elomo zdecydował się zmienić bramkarza. W miejsce Markusa Ekholma Rosena zameldował się Mateusz Studziński. Zarówno torunianie jak i nowotarżanie próbowali swoich szans, lecz żadna z akcji nie zakończyła się golem. Dopiero w 35. minucie Zieliński ponownie zdołał pokonać Bizuba. Chwilę przed zakończeniem drugiej tercji Worwa nie trafił czysto w krążek.

Już w 41. minucie prowadzenie na 6:1 pewnym strzałem podwyższył Niki Koskinen. Zaraz po stracie bramki nastąpiła zmiana w bramce Szarotek - Bizuba zastąpił Polak. Dwie minuty później Prokurat podwójnie próbował umieścić krążek w bramce ale bezskutecznie. Chwilę później Słowakiewicz próbował z dalszej odległości, jednak czujnie Studziński. W 47. minucie dobrze wyczekał Szymon Maćkowski i umieścił krążek w pustej bramce. Torunianie zamknęli gości w ich własnej tercji i nie pozwolili im jej opuścić. W 54. minucie ukarany został Bajwenko. Trener nowotarżan chciał wykorzystać przewagę i zdecydował się na manewr gry bez bramkarza. Szarotki nie dały rady jednak wykorzystać swojej szansy. Wynik na 8:1 w 56. minucie ustalił Kamil Kalinowski.

KH Energa Toruń - Tauron Podhale Nowy Tar 8:1 (3:1, 2:0, 3:0)

1:0 Dominik Olszewski - Jakub Prokurat - Jakub Gimiński (6:52)

1:1 Bartłomiej Neupauer - Lukas Zorko (12:45)

2:1 Istvan Szucs - Mikalai Syty - Illia Korenchuk (15:23)

3:1 Edmunds Augustkalns - Mikalai Syty - Illia Korenchuk (19:28, w przewadze)

4:1 Mateusz Zieliński - Niki Koskinen (23:46, w przewadze)

5:1 Mateusz Zieliński - Michał Kalinowski - Kamil Kalinowski (34:44)

6:1 Niki Koskinen - Adrian Jaworski - Elias Elomaa (40:31)

7:1 Szymon Maćkowski - Michał Kalinowski (46:33)

8:1 Kamil Kalinowski - Jakub Prokurat - Eryk Schafer (55:48)

Sędziowali: Paweł Kosidło i Rafał Noworyta (główni) - Maciej Byczkowski i Grzegorz Cytawa (liniowi)
Minuty karne: 6-4
Strzały: 45-15
Widzów: 712

KH Energa Toruń: Ekholm Rosen (od 28:56 Studziński) - Jaworski, Augstkalns; Elomaa, Koskinen, Viitanen - Szecsi, Zieliński; Korenchuk, Syty, Szucs - Gimiński (2), Bajwenko (4); M. Kalinowski, K. Kalinowski, Maćkowski - Schafer, Zając, Olszewski, Prokurat, Wenker.
Trener: Teemu Elomo

Tauron Podhale Nowy Targ: Bizub (od 40:31 Polak) - Wsół, Kudin; Worwa (4), Neupauer, Chikantsev - Aleksandrov, Zorko, Słowakiewicz, Bochnak - Wikar, Malasiński, Maunula.
Trener: Alexander Bielavski