Orły gorsze od Lwów
  Dodano Rok temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Porażkę w drugim meczu turnieju EIHC ponieśli hokeiści reprezentacji Polski, którzy w Coventry ulegli Wielkiej Brytanii. Jedynego gola dla biało-czerwonych zdobył Dominik Paś.
W drugim spotkaniu reprezentacji Polski w ramach turnieju EIHC biało-czerwoni mierzyli się z gospodarzami imprezy. W meczu tym trener “Orłów” Robert Kalaber postawił na Macieja Miarkę między słupkami bramki oraz kilku młodych graczy w “polu”.

Spotkanie lepiej rozpoczęli biało-czerwoni, którzy w 12. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Dominika Pasia.

Jeszcze w pierwszej tercji Brytyjczycy zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Pierwszego gola dla Wielkiej Brytanii w tym meczu zdobył w 20. minucie Sam Duggan.

W drugiej i trzeciej tercji strzelali już tylko gospodarze. W 24. minucie prowadzenie Brytyjczykom zapewnił Cam Critchlow, a w 32. minucie podwyższył je David Phillips.

Mimo że reprezentanci naszego kraju prezentowali niezły hokej, widoczna była przewaga “Wyspiarzy”, którzy wykorzystywali każdy błąd biało-czerwonych. W trzeciej tercji do kapitulacji Macieja Miarkę zmusił Brett Perlini, który ustalił też wynik spotkania na 4:1

Polska - Wielka Brytania 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

1:0 Dominik Paś - Maciej Kruczek (11:50)
1:1 Sam Duggan - Robert Lachowicz (19:12)
1:2 Cam Critchlow - Ben O’Connor - Cade Neilson (23:55)
1:3 David Phillips - Ross Venus (31:53)
1:4 Brett Perlini - Johnny Curran - Cam Critchlow (43:23)

Minuty karne: 8 - 6
Strzały: 24 - 27
Widzów: 2082

Polska: Miarka - Kostek, Wajda, Kamenev, Górny, Jaśkiewicz, Horzelski, Kruczek; Dziubiński, Maciaś, Galant, Jeziorski, Bukowski, Urbanowicz, Łyszczarczyk, Paś, Michalski, Starzyński, Krężołek, Paszek.

Wielka Brytania: Whistle - Halbert, Clements, Tetlow, Richardson, O’Connor, D. Phillips, Batch; Ctitchlow, Neilson, Curran, Waller, Perlini, Betteridge, Lachowicz, Myers, J. Phillips, Venus, Davies, Duggan.