Czyste konto Lindskouga i zwycięstwo Unii!
Luiza Kowalewska fot. Jacek Kopciński | Planet of Hockey
Pierwszy krok w stronę finału PHL wykonała drużyna Tauron Re-Plast Unii Oświęcim. Unici w sobotni wieczór pokonali GKS Tychy 2:0.

Od pierwszych minut spotkania obie drużyny grały dość ostrożnie. Zawodnicy obydwu drużyn miały szansę otworzyć wynik spotkania, jednak za każdym razem  czegoś brakowało. W 13. minucie na ławkę kar trafił Christian Mroczkowski. Gospodarze próbowali wykorzystać grę w przewadze, jednak krążek nie odnalazł drogi do bramki.

Na początku drugiej tercji obu drużynom również brakowało celności. Dopiero gdy w 27. minucie Marzec odesłany został na ławkę kar, to oświęcimianie zdołali w końcu otworzyć wynik spotkania. Da Costa wygrał wznowienie, zagrał do Pangelova a ten posłał mocne uderzenie z niebieskiej i pokonał Fucika. Dupuy próbował szybko odpowiedzieć, ale posłał krążek prosto w Linskouga. Swoje szanse miał również Kaskinen, jednak nie wykorzystał on ich. Na sekundy przed zakończeniem drugiej części spotkania Jakobsons próbował z niebieskiej, lecz posłał krążek minimalnie obok słupka.

Trzecią tercję bardzo mocno zaczęli Tyszanie. Goście próbowali za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania ale bardzo dobrze radził sobie Lindskoug. W 48. minucie spotkania ponownie na ławkę kar trafił Szymon Marzec. Grę w przewadze próbował wykorzystać Cichy, lecz trzykrotnie nie udało mu się umieścić krążka w bramce. Mimo wielu prób zdobycia bramki przez tyską drużynę, oświęcimski bramkarz pozostawał niepokonany. W 58. minucie doszło do zamieszania pod tyską bramką, najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Dziubiński i z najbliższej odległości umieścił krążek w bramce podwyższając tym samym prowadzenie na 2:0. Trener tyszan szybko zareagował i poprosił o czas. Chwilę później zdecydował się zdjąć bramkarza, ale to niestety nie pomogło. I to drużyna z Oświęcimia zrobiła pierwszy krok w stronę finału.

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy 2:0 (0:0, 1:0, 0:1)

1:0 Filipp Pangelov-Yuldashev - Michael Cichy - Teddy Da Costa (27:46, w przewadze)
2:0 Krystian Dziubiński - Pavlo Padakin - Erik Ahopelto (57:37)

Sędziowali: Tomasz Radzik i Sebastian Kryś (główni) - Grzegorz Cytawa i Maciej Byczkowski (liniowi)
Minuty karne: 2-8
Strzały: 31-28
Widzów: 2600

Stan serii: 1:0 dla Tauron Re-Plast Unii Oświęcim

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim: Lindskoug -Dyukov, Jerofejevs ; Ahopelto, Dziubiński, Padakin - Pangelov-Yuldashev, Jakobsons; Da Costa, Cichy, Szczechura - Bezuska, P. Noworyta; Sołtys, Krzemień, S. Kowalówka - M. Noworyta, Paszek; Laakso, Wanat, Prusak
Trener: Nik Zupancic

GKS Tychy: Fucik - Pociecha, Kaskinen; Sedivy, Komorski, Jeziorski - Jaśkiewicz, Bizacki; Gościński, Starzyński, Marzec (4) - Younan, Nilsson; Mroczkowski (2), Boivin, Dupuy - Ubowski, Ciura; Juhola, Galant, Szturc (2).
Trener: Andrei Sidorenko