MŚ U18: Zabójcze przewagi kluczem do zwycięstwa!
Zwycięstwo w swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata dywizji IB odnieśli hokeiści reprezentacji Polski do lat 18. Biało-czerwoni na inaugurację turnieju w Bledzie pokonali Austrię 3:1.
Bardzo szybko w dzisiejszym spotkaniu szczęście uśmiechnęło się do podopiecznych Andreja Gusova. Biało-czerwoni dokładnie po 60 sekundach starcia z Austrią stanęli przed okazją do gry w liczebnej przewadze. Po kolejnych 67 sekundach gry w nierównych składach “Orlęta” wyszły na prowadzenie. Pierwszego gola w tym meczu i na tym turnieju zdobył Jakub Hofman.

Mimo korzystnego rezultatu, w kolejnych minutach to Austriacy mieli zdecydowanie więcej okazji do zdobycia bramki. Przewaga naszych rywali rosła z każdą minutą, jednak, mimo sporej przewagi w strzałach (15-4) reprezentantom Austrii nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Druga tercja to okres, w którym - podobnie jak w pierwszej odsłonie meczu - przeważali Austriacy, ale to Polacy mogli pochwalić się znacznie lepszą skutecznością w grach w liczebnej przewadze. Podczas jednego z kolejnych okresów gry z jednym zawodnikiem na lodzie więcej podopieczni Andreja Gusova podwyższyli swoje prowadzenie.

Stało się to w 29. minucie, gdy krążek po strzale Jakuba Hofmana odbił się najpierw od austriackiego bramkarza, a następnie od Maksymiliana Dawida i trafił do siatki.

Niestety dla biało-czerwonych przewagę zdołali wykorzystać także Austriacy, którzy w 33. minucie zdobyli “kontaktowego” gola, wykorzystując grę 5 na 4.

Bardzo krótko trwał jednak okres, w którym Polacy wygrywali różnicą jednej bramki. Po niespełna trzech minutach drugi raz w tym meczu krążek do siatki rywali wpakował Maksymilian Dawid.

Trzecia tercja nie przyniosła nam kolejnych trafień, chociaż tak Polacy, jak i reprezentanci Austrii mieli kilka dogodnych okazji, aby pokonać bramkarza rywali.

Polska - Austria (1:0, 2:1, 0:0)

1:0 Jakub Hofman - Maksymilian Dawid - Karol Sobecki (02:07, w przewadze)
2:0 Maksymilian Dawid - Jakub Hofman (28:36, w przewadze)
2:1 Florian Lanzinger - Paul Reiner - Alexander Rupnik (32:50, w przewadze)
3:1 Maksymilian Dawid - Karol Sobecki (35:33, w przewadze)

Sędziowali: Rasmus Ankersen (główny) - Albert Ankerstjerne i Norbert Balla (liniowi)
Minuty karne: 8 - 16
Strzały: 19 - 42
Widzów: 221

Polska: Tyczyński - Sobecki, Rocki; Hofman Ja., Dawid, Hofman Jo. - Chodor, Onak; Stabryla, Stolarski (2), Lisowski - Hanzel (2), Starościak (2); Wojciechowski, Wróblewski, Karnas - Prokopiak, Kapa; Raczka, Drabik, Laszkiewicz (2).
Trener: Andrei Gusov

Austria: Oschgan - Klassek, Reiner; Noll, Lamereiner, Rupnik - Biber, Kirchebner (2), Lam (2), Neumann (4), Lanzinger (4) - Wempe, Baumann (2); Kogler, Waschnig (2), Sandholzer - Gebhardt, Flick; Haibock, Schwarz, Aigner.
Trener: Philipp Pinter