Gospodarze za silni. Pierwsza porażka biało-czerwonych
Nie udało się reprezentantom Polski do lat 18 odnieść drugiego zwycięstwa na rozgrywanym w Bledzie turnieju Mistrzostw Świata dywizji IB. Podopieczni Andreja Gusova w spotkaniu tym ulegli Słoweńcom 3:6.
Od początku spotkania inicjatywa była po stronie gospodarzy turnieju. Słoweńcy częściej zagrażali bramce biało-czerwonych, jednak na posterunku stał Igor Tyczyński.

Polski bramkarz skapitulował jednak w 19. minucie meczu, gdy pokonał go Urban Podrekar.

Początek drugiej tercji okazał się bardzo pechowy dla podopiecznych Andreja Gusova. Polacy już po 80 sekundach gry w drugiej tercji stracili kolejnego gola. Grę Słowenii w liczebnej przewadze wykorzystał Filip Sitar.

O ile wykorzystywanie błędów rywali w pierwszym meczu na tym turnieju było mocną stroną biało-czerwonych, o tyle w drugim spotkaniu tej imprezy to Polacy popełniali tych błędów znacznie więcej. Po jednym z nich sędzia główny tego pojedynku sygnalizował karę na zespół z naszego kraju. Do gry Słowenii w przewadze jednak nie doszło, ponieważ okres gry bez bramkarza z dodatkowym napastnikiem na trzeciego gola dla swojej drużyny narodowej zamienił Zan Spari Leben.

Druga część drugiej tercji należała do Polaków. Gol Rafała Drabika z 32. minuty i Karola Sobeckiego z 39. minuty gry spowodowałym że prowadzenie Słowenii stopniało zaledwie do jednej bramki.

Biało-czerwonym zabrakło jednak koncentracji do ostatnich sekund tej tercji, przez co, jeszcze w drugiej części gry, Słoweńcy powrócili na dwubramkowe prowadzenie.

W trzeciej odsłonie spotkania gospodarze MŚ kontynuowali swoją bardzo dobrą grę i kontrolowali przebieg wydarzeń na tafli lodowiska w Bledzie. Na dwie bramki rywali Polacy odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem - autorstwa Maksymiliana Dawida z 56. minuty spotkania.

Po dwóch dniach zmagań podopiecznych Andreja Gusova czeka dzień przerwy, po którym zmierzą się z reprezentacją Włoch.

Słowenia U18 - Polska U18 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

1:0 Urban Podrekar - Maj Tursic Seckar (18:43)
2:0 Filip Sitar - Zan Spari Leben - Mai Crnkic (21:20, w przewadze)
3:0 Zan Spari Leben - Mark Sever - Urban Podrekar (30:41, bez bramkarza)
3:1 Rafał Drabik - Krystian Lisowski (31:29)
3:2 Karol Sobecki - Jakub Hofman (38:16, w przewadze)
4:2 Mark Sever - Filip Sitar - Tit Smolnikar (39:15)
5:2 Anze Zezelj - Filip Sitar (47:28)
6:2 Zan Spari Leben - Mai Crnkic - Filip Sitar (51:40, w przewadze)
6:3 Maksymilian Dawid - Jonasz Hofman (55:05)