MPA: Podsumowanie trzeciego dnia turnieju
  Dodano Rok temu   Skomentuj
W sobotę odbył się trzeci dzień Mistrzostw Polski Amatorów. W Tychach rozegrane zostały ćwierćfinały i półfinały oraz mecze o utrzymanie w dywizji.

Ćwierćfinały

W pierwszym meczu obrońcy tytułu - Wolves Tychy, podejmowali organizatorów turnieju - Knights Tychy. W zaciętym pojedynku lepsi okazali się zwycięzcy poprzedniej edycji i wygrali spotkanie 2:1.

Jako drudzy mierzyli się ze sobą Wojownicy Oświęcim i Polonia Bytom. W tym spotkaniu drużyna z Oświęcimia odniosła pewne zwycięstwo - wygrała 5:1.

W trzecim meczu GKH Gdynia, która rok temu zajęła trzecie miejsce, mierzyła się z drużyną Mad Dogs Sopot. Zespół z Sopotu, po twardym pojedynku, zdołali pokonać gdynian 5:2.

W ostatnim ćwierćfinale naprzeciwko siebie stanęły drużyny AKH Unia Oświęcim i ADH Naprzód Janów. Początkowo na prowadzenie wyszli zawodnicy z Oświęcimia, jednak ich przeciwnicy zdołali wyrównać i zdobyć zwycięską bramkę na 2:1.

Wolves Tychy - Knights Tychy 2:1

Wojownicy Oświęcim - ADH Polonia Bytom 5:1

GKH Gdynia - Mad Dogs Sopot 5:1

ADH Naprzód Janów - AKH Unia Oświęcim 2:1

Mecze o utrzymanie

W pierwszym spotkaniu o utrzymanie w dywizji zmierzyły się drużyny Dragons Gdańsk i AKH Zagłębie Sosnowiec. Wynik otworzyli Sosnowiczanie, jednak Dragonsi zdołali wyrównać. Taka sytuacja miała miejsce dwukrotnie. Finalnie jednak to Dragons Gdańsk zwyciężyli 4:2, więc Zagłębie Sosnowiec tym meczem zakończyło swoją przygodę z dywizją I.

Drugi mecz o utrzymanie rozegrany został pomiędzy Oliwą Hockey Team a Vikings Oświęcim. Do rozstrzygnięcia potrzebna była jednak dogrywka po której lepsi okazali się zawodnicy drużyny Oliwa Hockey Team.

Dragons Gdańsk - AKH Zagłębie Sosnowiec  4:2

Oliwa Hockey Team - Vikings Oświęcim 2:1

Półfinały

W pierwszym meczu półfinałowym obrońcy tytułu podejmowali Wojowników Oświęcim. Po pierwszej tercji zawodnicy z Oświęcimia prowadzili 2:1. W drugiej części spotkania Wolves Tychy zdołały wyrównać wynik. W kolejnej tercji sędziowie podyktowali rzut karny dla Wilków, jednak oni nie zamienili go na bramkę. Trzecia tercja zakończyła się remisem co oznaczało, że do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, w której lepsi okazali się Tyszanie i to oni zagrają w finale.

W ostatnim spotkaniu trzeciego dnia turnieju Mad Dogs Sopot mierzyło się z Naprzodem Janów. Drużyna z Sopotu musiała uznać wyższość zawodników Naprzodu, którzy wygrali spotkanie 5:1 i zagrają w finale. Sopocianie natomiast zmierzą się z Wojownikami Oświęcim w meczu o trzecie miejsce.

Wolves Tychy - Wojownicy Oświęcim 4:3

Mad Dogs Sopot - ADH Naprzód Janów 1:5